Zakończył się remont drogi łączącej Czechowice-Dziedzice z DK-1. Koniec z korkami

i

Autor: UM Czechowice-Dziedzice

Inwestycje

Zakończył się remont drogi łączącej Czechowice-Dziedzice z DK-1. Koniec z korkami

2024-02-08 15:26

Oficjalnie zakończył się remontu fragmentu drogi łączącej Czechowice-Dziedzice z DK-1. Inwestycja kosztowała 6,2 mln zł.

Zakończyła się ważna inwestycja drogowa w Czechowicach-Dziedzicach

Kierowcy mogą już jechać zmodernizowanym, 500-metrowym, odcinkiem drogi powiatowej w Czechowicach-Dziedzicach, który łączy centrum miasta z DK-1. W środę, 7 lutego, wprowadzono docelową organizację ruchu. 

Zakres robót obejmował przebudowę odcinka ul. Legionów: od skrzyżowania z DK-1 do skrzyżowania z będącą również drogą powiatową ulicą Narutowicza. Ponadto remont objął chodniki czy dwie zatoki autobusowe. Doświetlone zostały także przejścia dla pieszych.

Ponadto udało się przebudować skrzyżowanie ul. Legionów z wcześniej wspomnianymi DK-1 i ul. Narutowicza. Co istotne, dobudowano dodatkowy pas dla kierowców włączających się do ruchu z ul. Legionów na DK-1 w kierunku Katowic. 

To skrzyżowanie należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach, ale to myśmy pozyskali na tę inwestycje środki dodatkowe i ją zrealizowali. Mam nadzieję, że korki które tworzą się tu w godzinach szczytu zostaną choć trochę rozładowane – mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

Cała inwestycja kosztowała 6,2 mln zł, z czego 50 proc. tej kwoty pochodzi z subwencji ogólnej budżetu państwa. Resztę, po połowie, dołożyły samorządy: powiatowy i czechowickiej gminy.