W bielskiej galerii handlowej postawiono... łózko szpitalne

i

Autor: Facebook/Gemini Bielsko-Biała, Famed Żywiec

Wiadomości

W bielskiej galerii handlowej postawiono... łózko szpitalne. Jest ono do nauki pierwszej pomocy

W galerii handlowej Gemini w Bielsku-Białej można natknąć się na łóżko szpitalne. Działa tu bowiem m.in. specjalne laboratorium medycyny ratunkowej. Jak się okazuje: sprzęt medyczny może pomagać zdobywać praktyczne umiejętności nie tylko studentom medycyny i pielęgniarstwa.

W bielskiej galerii postawiono... łózko szpitalne. Dlaczego?

W centrum handlowym Gemini Park w Bielsku-Białej zainstalowano łóżko i sprzęt medyczny. Dlaczego? Wszystko po to, aby mieszkańcy mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Jest to inicjatywa spółki Famed Żywiec, która postanowiła udostępnić je Uniwersytetowi Bielsko-Bialskiemu, który w galerii handlowej prowadzi punkt Science Point Lab.

Laboratorium powstało pod merytorycznym nadzorem Michała Szlagora, zawodowego ratownika medycznego. Jednorazowo może w nim przebywać 10 uczestników, w wieku powyżej 12 lat.

W Laboratorium Medycyny Ratunkowej została zaaranżowana scena wypadku samochodowego. Uczestnicy muszą wykorzystać umiejętności współpracy i logicznego myślenia, aby pomóc poszkodowanemu. Dowiedzą się, jak bezpiecznie udzielić pomocy i poprawnie zawiadomić o zdarzeniu odpowiednie służby – mówi Małgorzata Zarębska, koordynator Zespołu ds. Projektów Promocyjnych Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego. 

Cała strefa Science Point Lab w bielskim centrum handlowym obejmuje cztery mini laboratoria dla dzieci i dorosłych. Poza temu poświęconemu medycynie ratunkowej, są także laboratoria: światła, przyszłości oraz młodego naukowca. 

Ta wspólna inicjatywa Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego, Gemini Park Bielsko-Biała oraz samego miasta, która ma na celu promocję nauki poprzez zabawę, potrwa aż do 24 marca.