Plac Chrobrego w Bielsku-Białej ma przejść metamorfozę

i

Autor: Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Wiadomości

Plac Chrobrego w Bielsku-Białej ma przejść metamorfozę. Zamiast betonozy, będą drzewa i krzewy

Zazielenienie placu Chrobrego w Bielsku-Białej jest coraz bliżej. Wygląda na to, że już niebawem miasto otrzyma ponad 2 mln zł na wdrożenie zielonej infrastruktury w tym miejscu. To by oznaczało koniec betonozy w samym centrum miasta.

Plac Chrobrego w Bielsku-Białej ma być bardziej zielony 

Jest duża szansa, że już wkrótce pl. Chrobrego w Bielsku-Białej się zazieleni. Miasto czeka obecnie na końcową weryfikację formalną swojego wniosku w tej sprawie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Bielsko otrzyma ponad 467 tys. euro (czyli więcej niż 2 mln zł) na wdrożenie zielonej infrastruktury w tym miejscu. 

Prace projektowe, w którym wezmą udział specjaliście ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego, ale także sami mieszkańcy Bielska-Białej, mają ruszyć jeszcze w tym roku. Realizacja całości zaplanowana jest z kolei na 2025. 

Trwają ostatnie procedury merytoryczne i zbliżamy się do podpisania umowy – napisał, w mediach społecznościowych, Dariusz Gajny, ogrodnik miejski. 

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach program "Śląskie Przywracamy błękit". To inicjatywa mająca na celu poprawę jakości powietrza poprzez zwiększenie powierzchni obszarów zielonych. Niewątpliwie pl. Chrobrego cierpi na deficyt drzew czy krzewów. Jest to w końcu jedno z najważniejszych miejsc w centrum Bielska-Białej, gdzie trudno szukać zieleni. Zamiast tego widzimy wszechobecną betonozę.