Zwierzęta z Bielska-Białej czekają na ratunek

i

Autor: Fudnacja Ekologiczna Arka 26 listopada odbędzie się finał akcji "Zabawki ratują zwierzaki"

Zabawki ratują zwierzaki w Bielsku-Białej. Wyjątkowa akcja w galerii Sfera

2022-11-24 13:19

26 listopada w bielskiej Galerii Sfera odbędzie się kolejna edycja akcji "Zabawki ratują zwierzaki". Tego dnia zostanie zorganizowany kiermasz używanych zabawek, a pozyskane z niego środki trafią do organizacji zajmujących się ratowaniem zwierząt. W trakcie wydarzenia odbędzie się też premiera psiego kalendarza stworzonego przez wolontariuszy stowarzyszenia "Dom dla psa".

Masz w domu niepotrzebne zabawki? Dzięki nim możesz poprawić los zwierząt

"Zabawki ratują zwierzaki" to akcja, która na stałe wpisała się w krajobraz Bielska-Białej. Inicjatywa organizowana przez Galerię Sferę i Fundację Ekonomiczną ARKA ma na celu wsparcie lokalnych organizacji zajmujących się opieką nad bezdomnymi zwierzętami. W ramach akcji organizowany jest kiermasz, na którym można kupić zabawki po cenach niższych niż rynkowe. Środki zgromadzone podczas wydarzenia są przekazywane wybranym instytucjom. W tym roku trafią one do stowarzyszenia "Dom dla psa".

Jak informuje Fundacja ARKA, do tej pory dzięki akcji udało się uratować 40 zwierząt, w tym także takich, które znajdowały się w ciężkim stanie. Zdjęcia niektórych z nich znajdują się w galerii poniżej.

Jeżeli z czegoś nie korzystasz, nie oznacza, że musisz to wyrzucać

Finał tegorocznej akcji odbędzie się 26 listopada w foyer Galerii II. Zabawki, które będzie można nabyć podczas kiermaszu, w większości są darami mieszkańców Bielska-Białej i okolic, którzy mogli i nadal mogą dostarczać je do zlokalizowanego w galerii punktu informacyjnego. Jak informuje Fundacja Ekonomiczna Arka, inicjatywa ma na celu nie tylko pomoc zwierzętom, ale również promocję edukacji ekologicznej.

Członkowie organizacji podkreślają, że wielu nieużywanym przedmiotom można nadać drugie życie, np. przekazując je na rzecz organizacji charytatywnych. W ten sposób fundacja chce propagować zmniejszenie liczby produkowanych odpadów, co pozytywnie wpłynie na stan planety.

Wyjątkowy psi kalendarz.

Udział w kiermaszu zabawek to nie jedyny sposób wsparcia zwierząt. W trakcie wydarzenia zadebiutuje również wyjątkowy "psi" kalendarz.

Podczas wydarzenia wszyscy chętni będą mieli możliwość nabyć nową edycję „psiego” kalendarza. To już 12. edycja. Pomysłodawcą jest grupa wolontariuszy z bielskiego schroniska „Dom dla psa”. To będzie również świetna okazja, by spotkać jego twórczynie: Martę Lelek i Olę Orubę, a przy okazji otrzymać ich autograf.

- informuje Wojciech Owczarz z Fundacji ARKA.

Kalendarz składa się z 12 fotograficznych portretów psów. Historia jego bohaterów ma szczęśliwy finał - wszystkie przedstawione w kalendarzu zwierzęta w 2022 roku znalazły nowy dom. Dochody z jego sprzedaży zostaną w całości przeznaczone na pomoc bezdomnym zwierzętom z Bielska-Białej. Kalendarz propaguje również akcje "Nie kupuj, adoptuj".