Rehabilitacja przez sport i aktywność

i

Autor: FB Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy

Za nimi ćwierć wieku działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, ale nie tylko

2021-12-17 20:26

Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy z Łodygowic - świętowało ostatnio swój jubileusz

- Szczególnie trudne były początki naszej działalności - przyznaje prezes stowarzyszenia Stanisław Handerek.

- Trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy od zera… - wspomina. - Dzisiaj oprócz tego, że mamy bagaż doświadczeń to mamy za sobą setki przeprowadzonych imprez sportowych, wile akcji dobroczynnych, a także historycznych i patriotycznych - wylicza nasz rozmówca. - Mam nadzieję, że to nie koniec i podnosimy poprzeczkę - chcemy robić jeszcze więcej dla naszej małej ojczyzny - zapowiada Stanisław Handerek.

Przez lata stowarzyszenie starało się wyciągnąć z domów osoby z dysfunkcjami i dać im przestrzeń do rozwoju i realizacji własnych pasji przez sport oraz rehabilitację.

- Udało się, bo takie właśnie były pierwotne cele, które zakładaliśmy tworząc stowarzyszenie i w dużej mierze udało nam się je zrealizować - dodaje. Jak zauważa nasz rozmówca, nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc setek wolontariuszy, którzy przez lata towarzyszyli organizacji. Do tego nie można zapomnieć o pomocy okazywanej przez parlamentarzystów i lokalnych samorządowców - podsumowuje prezes Stowarzyszenia Eurobeskidy.

Stowarzyszenie nie zwalnia - i dopina już dokumentację na Centrum Integracji Rodzin czyli kompleksu sportowo-rehabilitacyjno-rekreacyjnego, w którym osoby niepełnosprawne będą mogły przebywać wraz z rodzinami. Zawodnicy Eurobeskidów, ale nie tylko - będą mogli na miejscu trenować, albo spędzać czas na rekreacji połączonej z aktywną rehabilitacją. Jeśli wszystko pójdzie dobrze - w przyszłym roku powinna ruszyć budowa.

Bydgoski Jarmark Świąteczny wciąż zachwyca! Zobacz, jak tu pięknie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE