Rehabilitacja przez sport i aktywność

i

Autor: FB Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy

Za nimi ćwierć wieku działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, ale nie tylko

2021-12-17 20:26

Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy z Łodygowic - świętowało ostatnio swój jubileusz

- Szczególnie trudne były początki naszej działalności - przyznaje prezes stowarzyszenia Stanisław Handerek.

- Trzeba zaznaczyć, że zaczynaliśmy od zera… - wspomina. - Dzisiaj oprócz tego, że mamy bagaż doświadczeń to mamy za sobą setki przeprowadzonych imprez sportowych, wile akcji dobroczynnych, a także historycznych i patriotycznych - wylicza nasz rozmówca. - Mam nadzieję, że to nie koniec i podnosimy poprzeczkę - chcemy robić jeszcze więcej dla naszej małej ojczyzny - zapowiada Stanisław Handerek.

Przez lata stowarzyszenie starało się wyciągnąć z domów osoby z dysfunkcjami i dać im przestrzeń do rozwoju i realizacji własnych pasji przez sport oraz rehabilitację.

- Udało się, bo takie właśnie były pierwotne cele, które zakładaliśmy tworząc stowarzyszenie i w dużej mierze udało nam się je zrealizować - dodaje. Jak zauważa nasz rozmówca, nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc setek wolontariuszy, którzy przez lata towarzyszyli organizacji. Do tego nie można zapomnieć o pomocy okazywanej przez parlamentarzystów i lokalnych samorządowców - podsumowuje prezes Stowarzyszenia Eurobeskidy.

Stowarzyszenie nie zwalnia - i dopina już dokumentację na Centrum Integracji Rodzin czyli kompleksu sportowo-rehabilitacyjno-rekreacyjnego, w którym osoby niepełnosprawne będą mogły przebywać wraz z rodzinami. Zawodnicy Eurobeskidów, ale nie tylko - będą mogli na miejscu trenować, albo spędzać czas na rekreacji połączonej z aktywną rehabilitacją. Jeśli wszystko pójdzie dobrze - w przyszłym roku powinna ruszyć budowa.

Bydgoski Jarmark Świąteczny wciąż zachwyca! Zobacz, jak tu pięknie