Wojaki na szlaku - dla Wiktorka

i

Autor: Katarzyna Graboń

Wyruszyli na zimowy szlak, by pomóc. Dokładnie to na liczący ponad 500 kilometrów Główny Szlak Beskidzki

2022-02-12 19:29

Ojciec i 24-letni syn - Rafał i Szymon Wojak - choć pochodzą z Opola - pokochali Beskidy. Dziś o świcie ruszyli z Ustronia, by promować akcję pomocy dla czteroletniego Wiktorka Szczechowiaka

- Spakowali plecaki, i w drogę -… najgorsze co możemy zrobić, to nie zrobić nic - przyznaje Rafał Wojak.

- Nie wiadomo, czy damy radę, nie wiadomo czy w jakiś sposób pomożemy, ale… jak nie spróbujemy, to będziemy potem się tylko zastanawiać, a może ktoś by usłyszał o Wiktorku, może ktoś by pomógł… Choć nie będziemy ryzykować, to na pewno nie będzie to spacer - dodaje Rafał Wojak, którego na wyprawę namówił syn.

Dziennie, w zimowych warunkach panowie chcą przemierzać blisko 30 kilometrów. Obiecali też relacjonować wyprawę w internecie - by jak najwięcej osób dowiedziało się o chorym Wiktorku i jego walce z SMA czyli rdzeniowym zanikiem mięśni.

- Nie rezerwujemy miejsc w schroniskach, liczymy że zawsze gdzieś nocleg się znajdzie. Mamy śpiwory, karimaty… - najwyżej „na glebie” też przenocujemy. Dojdziemy tam, gdzie starczy sił. Najważniejsze, że idziemy i wiemy po co - kwituje Rafał.

Zapaleńcy zabrali puszki dla Wiktorka, by - jeśli tylko zgodzą się ich właściciele - zostawić je w odwiedzanych schroniskach. - Tu najważniejsza jest informacja, dlatego idziemy też w „wiktorkowych” koszulkach. Im więcej osób dowie się o małym Wojowniku - tym lepiej, bo to zwiększa szanse na pomoc - podsumowuje nasz rozmówca.

Największym wyzwaniem dla małego Wojownika z Węgierskiej Górki jest czas. By mógł skorzystać z ratującej życie terapii genowej ma tylko dwa kilogramy czasu…

Na pierwszy dzień plan bardzo ambitny - z Ustronia Wojaki chcą dotrzeć do schroniska Przysłop pod Baranią Górą. Panowie… Powodzenia!

https://www.siepomaga.pl/dla-wiktorka

Szlak dla Wiktorka
Główny Szlak Beskidzki dla Wiktorka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE