Wraca interna

i

Autor: Katarzyna Graboń

Wraca interna - oddział covidowy wygaszany. To zmiany w nowym SzpitaluŻywiec

2021-01-20 9:50

Blisko trzy miesiące temu Minister Zdrowia zobowiązał Szpital Żywiec do zapewnienia dodatkowych 40 łóżek covidowych - odbyło się to kosztem oddziału internistycznego. Teraz interna jest znów dostępna dla pacjentów

Obecnie - ze względu na to, że liczba ciężkich zachorowań na COVID-19 znacząco spadła, Szpital wznowił pracę Oddziału Chorób Wewnętrznych, a oddział covidowy jest w trakcie wygaszania - tłumaczy Karolina Kocięcka z nowej placówki.

- SzpitalŻywiec wznowił pracę oddziału chorób wewnętrznych, a co za tym idzie otwarta została izba przyjęć w tym zakresie. Wcześniej, nasz oddział internistyczny został przekształcony w covidowy decyzją Ministra Zdrowia w listopadzie ubiegłego roku. Ze względu na to, że liczba zachorowań znacząco spadła - decyzja ta została cofnięta - wyjaśnia nasza rozmówczyni.

W przypadku, gdyby sytuacja epidemiczna uległa pogorszeniu - szpital nie wyklucza ponownego uruchomienia oddziału dla pacjentów covidowych.

Jak informuje szpital - placówka właśnie podjęła też kolejny krok w kierunku rozszerzenia usług medycznych.

- W ramach oddziału internistycznego, uruchomiony został pododdział kardiologiczny, dzięki któremu pacjenci z chorobami serca mogą korzystać z opieki specjalistów w ramach leczenia zachowawczego - dodaje Karolina Kocięcka.

SzpitalŻywiec w połowie grudnia otrzymał status szpitala węzłowego. 29 grudnia rozpoczęto w nim szczepienia grupy „zero”.

Wygaszany oddział covidowy, wraca interna - mówi Karolina Kocięcka
dr Tomasz Karauda: W tym tempie szczepień odporność Polaków za 4-5 lat