W przekazanym jubilatowi okolicznościowym liście, który odczytał wiceminister rodziny Stanisław Szwed, premier Mateusz Morawiecki podziękował ppłk Foksie za trudy i owoce minionych lat oraz „za swoistą lekcję życiowej wytrwałości”.
Ppłk Władysław Foksa został także odznaczony medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości.
Naczelnik oddziałowego biura upamiętniania walk i męczeństwa IPN w Katowicach Jan Kwaśniewicz - w rozmowie z Radiem Eska zaznaczył, że historia NSZ jest skomplikowana, dlatego najlepszym sposobem na poznawanie jej, jest poznawanie osób, którzy z tą historią są związani bezpośrednio. -Tu mamy do czynienia nie z szeregowym żołnierzem, ale szefem na cały powiat. Ppłk Foksa znał bardzo dobrze oddział i działalność NSZ. Swoją postawą całe życie świadczył, jak walczyły one o wolną Polskę - podkreślał przedstawiciel IPN.
Obecni na uroczystościach członkowie Stowarzyszenia Rodzin Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych VII Okręgu Śląskiego podkreślali, że Władysław Foksa jest dla nich przede wszystkim olbrzymim autorytetem. - Cudowny, szczery i otwarty człowiek. Nasz komendant…. - mówili ze wzruszeniem. - Kontynuujemy walkę naszych przodków, my walczymy o pamięć, o to by ich godnie uczcić. Jesteśmy im to winni…
Wszystkim zebranym w żywieckim Domu Pomocy Społecznej, którzy towarzyszyli jubilatowi w ważnych dla niego chwilach, ppłk Władysław Foksa podziękował w krótkich słowach: - Dziękuję z całego serca. Bóg zapłać.
Władysław Foksa urodził się 16 lutego 1920 roku w Żywcu.