Wielkie charytatywne pączkowanie po raz drugi na Żywiecczyźnie! Tu tłusty czwartek rozpoczął się wcześniej

i

Autor: Katarzyna Graboń

Wielkie charytatywne pączkowanie po raz drugi na Żywiecczyźnie! Tu tłusty czwartek rozpoczął się wcześniej

2023-02-16 14:39

Drugi raz na Żywiecczyźnie przeprowadzona została akcja pod hasłem „Cała Polska smaży pączki”. Zebrane w jej trakcie środki zostaną przekazane na leczenie trójki "niewidzialnych dzieci" z powiatu.

Już po raz drugi Żywiecczyzna zakasała rękawy i smażyła okrąglutkie pyszności, które mają odmienić życie trójki niewidzialnych dzieci, czyli takich, o których informacje nie są na co dzień udostępniane w popularnych mediach. Ich rodziny każdego dnia walczą o zdrowie i życie swoich pociech.

Dziękujemy każdemu, kto w jakikolwiek sposób wsparł te cudowną inicjatyw. Nie poddajemy się, każdego dnia walczymy o przyszłość naszych dzieci. Po nich na pierwszy rzut oka nie widać chorób czy niepełnosprawności… a każdy dzień to ciągła rehabilitacja, wizyty w szpitalach i u specjalistów  co zobaczyliśmy na rynku, to jak wiele osób włączyło się na przeróżny sposób w tę akcję - daje nam pozytywnego „kopa” do dalszej walki o życie i zdrowie naszych dzieci. Dziękujemy!

- mówiła nam podczas finału Agnieszka Drobisz - mama jednej z chorych dziewczynek, dla której prowadzona jest akcja.

Ta akcja rozrosła się jak… porządne ciasto drożdżowe   Prawda jest taka, że my jako ekipa koordynująca - dałyśmy tylko przepis jak zorganizować u siebie taką akcję, kiermasz, czy choćby stoisko z ciastem i pączkami. Reszta to już konkretna robota kolejnych ludzi zaangażowanych już całkiem lokalnie w tych ponad dwudziestu lokalizacjach. Najważniejszy jest jednak wspólny cel. Już wiadomo, że do tej pory w ramach drugiej edycji akcji, udało się zebrać w sumie  we wszystkich lokalizacjach ponad 130 tysięcy złotych.

-relacjonowała z kolei jedna z inicjatorek wielkiego smażenia - Agata Jakóbiec.

Cała kwota przekazana zostanie na wsparcie leczenia i rehabilitacji Oli Drobisz, Lenki Kuźmińskiej oraz Mikołaja Bąka.W najbliższą niedzielę - charytatywne słodkości znajdziecie na kiermaszach w sołectwach gminy Milówka, Gilowicach oraz Oświęcimiu. Smacznego!Chcesz poznać tę akcję od kuchni - posłuchaj:

Pączkowa akcja - od kuchni czyli Cała Polska Smaży Pączki II
Bon - czyli taniec na urodzaj