Wesołę rymowanki na wieczory i poranki

i

Autor: Agata Chmielowska

"Wesołe rymowanki na wieczory i poranki"- mama, poetka z Lipowej napisała dla dzieci książeczkę z bajkowymi rymowankami

2020-12-11 17:08

Dominika Tomaszek-Semik z Lipowej, to autorka niedawno wydanej książeczki dla dzieci "Wesołe rymowanki na wieczory i poranki” podtytuł "dla chłopczyka i dziewczynki by mieli radosne minki”. Na co dzień urzędnik Urzędu Gminy w Lipowej, po pracy mama, poetka, której niedawno wydane w formie książeczki zabawne wierszyki dedykowane są córeczce Zuzi i najmłodszym mieszkańcom Gminy Lipowa.

 Autorka w zabawny sposób pokazuje  w nich  świat zwierząt gospodarskich,  które niegdyś można było spotkać prawie na każdym wiejskim podwórku: kury, kaczki, gąski, koguty itd. Książeczka zawiera 17 wierszy. Jako pierwszy powstał wiersz "O zwierzętach, które mieszkają w gospodarstwie.

-To mój ulubiony - wyjaśnia poetka( posłuchaj poniżej ).

Wesołe rymowanki okraszone są pięknymi ilustracjami Krzysztofa Kałuckigo. Wśród nich znajdziecie między innymi: opowieść o ślimaku który chce uciec z domku; o koniku polnym zakochanym w biedronce; o towarzyskim szczurku który przez swe gadulstwo spóźnił się do szkoły; czy interesownych żabkach które nie chciały rechotać za darmo.

Książeczka dzieciakom z Lipowej bardzo się podoba. A kiedy spotkanie autorskie z młodymi czytelnikami ?

-Gdy ustąpi pandemia i zelżeją obostrzenia sanitarne -obiecuje Dominika Tomaszek Semik. Obecnie z autorką można porozmawiać w sieci. Na fb powstała grupa pod nazwą "Wesołe rymowanki na wieczory i poranki " gdzie  publikuje wszystkie ważne wydarzenia związane z książeczką .

Całość dorobku Dominiki Tomaszek-Semik to ponad sto wierszy – nie tylko o zwierzętach, ale też o lalkach, samochodzikach, owocach, warzywach, liczbach czy porach roku. Autorka już myśli o kolejnej książeczce, ale nie chce jeszcze zdradzić o czym będzie.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Dominika Tomaszek Semik o swoim ulubionym wierszyku dla dzieci
Skoczył na bungee i spadł z kilkunastu metrów!