Sweterkowy McDonald's w Ustroniu

i

Autor: Adrian Hulbój

Fast food

Wełniany McDonald's poruszył fanów burgera Drwala. Zakorkowali dojazd

Sezonowy Burger Drwala wrócił do McDonald's w nowej cenie, ale smakuje dokładnie tak samo. Miłośnicy fast foodów z rozrzewnieniem wspominają wielki powrót Drwala do sweterkowego wełnianego McDonald'sa. Kolejka zakorkowała drogę. W tym roku premierze kanapki nie towarzyszy taka kampania promocyjna, a i tak zainteresowanie jest ogromne.

Drwal w McDonald's

Słynny burger Drwala wrócił w tym roku do McDonald's po cichu i bez wielkiej akcji promocyjnej. A i tak w wielu miastach ustawiają się po niego długie kolejki. Rok temu kanapkę Drwala jedliśmy ze smakiem w niezwykłym McDonald's w Ustroniu, odzianym w wełniany sweterek. To była akcja promocyjna, o której mówiła cała Polska i miłośnicy Drwala przyjeżdżali do Ustronia z odległych miast Polski tylko po to, aby na własne przekonać się, że restauracja istnieje naprawdę.

Wełniany McDonald's zaprojektowany został przez firmę z Bytomia, która nie tylko ubrała obiekt w zimowy sweterek, ale i przeprowadziła gustowną metamorfozę wewnątrz restauracji. Klienci zamawiali Drwala przy samoobsługowych kasach okręconych wełną i siadali na włóczkowych krzesłach. W tym McDonald'sie podobno Drwal smakował najlepiej.

Sweterkowy McDonald's w Ustroniu

Zobacz zdjęcia

Z czego składa się Burger Drwala?

Smak burgera Drwala nie wzbudza żadnych zastrzeżeń. To ta sama dobrze znana od lat wszystkim kanapka z kotletem wołowym, plastrem sera w panierce oraz bekonem. Jej kompozycji smakowej dopełniają sos, prażona cebulka i specjalna bułka z serowo-bekonową posypką.

Danie jest idealne dla miłośników fast foodów. Klasyczna wersja ma 906 kcal, w tym 51 g tłuszczu, 70 g węglowodanów i 39 g białka.

Ale to nie ostatnie słowo McDonald's, bowiem już 15 listopada w ofercie pojawi się Burger Drwala z żurawiną, podwójny, na ostro, z kurczakiem oraz nowość: z chrzanem.

Ile kosztuje Burger Drwala?

Wbrew przypuszczeniom i galopującej inflacji, Burger Drwala nie podrożał drastycznie. Owszem, jest droższy niż rok temu, lecz na taką podwyżkę można przymknąć oko. W wersji klasycznej Drwal kosztuje dzisiaj 25,90 zł, czyli 1 zł drożej niż rok temu. W zestawie z frytkami klasyczny Drwal kosztuje 32,90 zł.

Dla porównania przedstawiamy cennik burgera Drwala w minionym roku

  • Burger Drwala klasyczny – 24,90 zł;
  • Burger Drwala podwójny – 29,90 zł;
  • Burger Drwala z kurczakiem – 24,90 zł; 
  • Burger Drwala z żurawiną – 26,40 zł; 
  • Burger Drwala klasyczny zestaw 30,90 zł.
  • Burger Drwala podwójny zestaw 36,40 zł.
  • Burger Drwala z kurczakiem zestaw 30,90 zł.
  • Burger Drwala z żurawiną zestaw 32,90 zł.

Miłośnicy Burgera Drwala zablokowali dojazd do McDonald's

Zobacz zdjęcia

Czy wiesz, co jedzą na Śląsku? Rozwiąż QUIZ w języku śląskim

Pytanie 1 z 10
Pitling nie każdemu smakuje. Po polsku to:
Burger Drwala w wersji FIT. Jak zrobić go w domu? | ESKA XD - Fit vlog #62