weganizm -lewicowa ideologia?

i

Autor: memy zywiec fb

Weganizm -lewicowa ideologia? Kontrowersje wokół artykułu w „Głosie Floriańskim”.

2020-11-23 17:13

Na stronie parafii św. Floriana w Żywcu Zabłociu pojawił się artykuł z parafialnej gazety "Głos Floriański" pt. „Weganizm - nowa moda czy religia?” Zawarte w nim tezy mocno oburzyły wielu czytelników. W internecie rozpętała się żywa dyskusja . Pojawiły się również memy .

„Na Zachodzie rozszerza się nowa lewicowa ideologia tzw. weganizm. Jeżeli nie zostaną powstrzymani sfanatyzowani wyznawcy weganizmu, to niedługo znajdziemy się w całkiem nowej rzeczywistości.”- to cytat z artykułu jaki umieszczono na stronie zabłockiej parafii.

„Ideolodzy wegetarianizmu i weganizmu pracują nad zniesieniem granicy między człowiekiem i zwierzęciem. Uczłowieczają zwierzęta, a ludzi traktują gorzej niż zwierzęta” - ostrzega dalej autorka kontrowersyjnego artykułu.

- Na Zachodzie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji z udziałem tzw. obrońców praw zwierząt. Radykalni weganie atakują sklepy z mięsem i rzeźnie. Rozlewają czerwoną ciecz i wykrzykują hasła w obronie zwierząt. Dochodzi do burd. Wegańscy terroryści twierdzą, że ich celem jest doprowadzenie do wymazania z powierzchni ziemi wszystkich „moralnie nieakceptowanych zawodów” - to kolejny fragment tekstu , który wywołał ogromne oburzenie wśród internautów.

Po fali krytyki, komentarzy i memów tekst : „Weganizm - nowa moda czy religia?” ze strony internetowej parafii św. Floriana w Żywcu Zabłociu został  usunięty.

Protest przed siedzibą kardynała Dziwisza w Krakowie