W tym roku Dni Żywca się odbędą, choć będzie inaczej...

i

Autor: FB Antoni Szlagor

W tym roku miasto będzie świętować. Dni Żywca już w czerwcu

2021-05-12 17:19

W ubiegłym roku - ze względu na pandemię nie udało się zorganizować dni Żywca. Nie było też tradycyjnych wpisów do honorowej Złotej Księgi miasta

- W tym roku miasto zdecydowało się na świętowanie, choć w dość okrojonej wersji z wciąż obowiązującymi jednak ograniczeniami sanitarnymi - mówi Mariusz Hujdus rzecznik urzędu miejskiego.

- Liczymy, że Dni Żywca uda się jednak zorganizować. Oczywiście nie będą one miały tak rozbudowanej formuły, jak te organizowane do tej pory - wyjaśnia. - Z pewnością odbędzie się uroczysta sesja rady miejskiej, połączona z wpisami zasłużonych do Złotej Księgi. Nie zabraknie także programu artystycznego - dodaje rzecznik.

Już wiadomo, że gwiazdą pierwszego dnia będzie artysta kabaretowy Marcin Daniec. W Miejskim Centrum Kultury. W sobotę planowany jest koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, natomiast w niedzielę Miejska Orkiestra Kameralna. - Chcemy w ten sposób zaprezentować nasze cenne orkiestry, które pięknie promują nasze miasto - podsumowuje nasz rozmówca.

Ze względu na wciąż obowiązujące limity Występ kabaretowy będzie można także oglądać na żywo w sieci. Tegoroczne Dni Żywca zaplanowano od 18-go do 20-go czerwca.

W tym roku Żywiec będzie świętował
Rafał Brzozowski prosto z Rotterdamu w Radiu SuperNova!