Nowe przedszkole w Bielsku-Białej

i

Autor: Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Inwestycje

W Bielsku-Białej otwarto nowe przedszkole. Placówka została zbudowana dla 250 dzieci

W Bielsku-Białej otwarto nowe przedszkole. Placówka znajduje się przy ul. Jasińskiego. 4 września odbyło się uroczyste otwarcie przedszkola. Budowa trwała półtora roku. Inwestycja pochłonęła ponad 24 mln zł.

Nowe przedszkole w Bielsku-Białej. To obiekt na miarę XXI wieku

W Bielsku-Białej otwarto nowe przedszkole. Od 4 września - przy ul. Jakuba Jasińskiego w dzielnicy Hałcnów - oficjalnie funkcjonuje Przedszkole nr 43. Budowa trwała półtora roku. 

Dwukondygnacyjny budynek ma prawie 3,5 tys. metrów kwadratowych. Mieści dziesięć oddziałów dla 250 dzieci. 

- To jest przedszkole nowoczesne, na miarę obecnego świata. Są tu przestronne, klimatyzowane sale, dzieci mają piękne wyposażenie, mebelki, sprzęt komputerowy i multimedialny, piękny ogród, ogród deszczowy do nauki ekologii - to jest marzenie każdego przedszkolaka, żeby być w takim przedszkolu - podkreśla Agnieszka Tomala, dyrektor przedszkola. 

Placówka dysponuje także bogatym zapleczem gabinetów specjalistycznych, w tym m.in logopedy, psychologa czy pedagoga. Na parterze budynku mieści się z kolei kompleks kuchenny, aula i sala zajęć muzyczno-ruchowych oraz szatnie dla najmłodszych. Nie brakuje także placu zabaw z dużym ogrodem. 

- Robimy to dla naszych dzieciaków, bo dzieci to przyszłość. W Bielsku-Białej edukacja zaczyna się od przedszkoli, a my inwestujemy również w ten segment. Wypada się tylko cieszyć, że powstają tak wspaniałe obiekty. Mimo tych trudnych czasów udaje się nam przeprowadzać duże inwestycje - przyznaje Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej. 

Prace przy ul. Jasińskiego ruszyły na początku lutego 2022 roku. W miejscu, gdzie obecnie stoi nowy budynek, był nieużytek. Przedszkolaki natomiast uczęszczały albo do wydzielonych dla nich pięciu oddziałów w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 28, albo do Przedszkola nr 43 przy ul. Wyzwolenia. 

Seriale dla dzieci i młodzieży w latach 90. Pamiętasz je? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Serial, w którym chłopiec znajduje magiczny kamień, dzięki któremu możne podróżować w czasie ze strażnikiem Jarpenem to: