W Beskidach powstanie nowa linia autobusowa

i

Autor: Facebook/Szczyrk, Wispol

Transport

W Beskidach powstanie nowa linia autobusowa. Szczyrk, Wisła i Ustroń mają zostać połączone

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, niebawem w Beskidach zacznie działać nowa linia autobusowa, która jest bardzo potrzebna. Połączy ona bowiem Szczyrk, Wisłę oraz Ustroń.

Nowa linia autobusowa w Beskidach coraz bliżej 

Wiele na to wskazuje, że w najbliższych tygodniach uruchomiona zostanie linia autobusowa, która połączy popularne miejscowości turystyczne, a mianowicie: Szczyrk, Wisłę, Ustroń oraz Cieszyn. Władze Szczyrku chcą, aby komunikacja zbiorowa w Beskidach się rozwijała. Do tego ma zostać wykorzystane centrum przesiadkowe. 

W tej chwili jesteśmy na etapie rozmów. Myślę, że jeszcze w lutym lub być może w marcu ruszy nowa linia autobusowa Cieszyn – Ustroń – Wisła – Szczyrk właśnie do centrum przesiadkowego. Następnie od naszego centrum przesiadkowego autobusy pojadą tą trasą z powrotem w kierunku Cieszyna. W ciągu dnia mają być trzy takie kursy. Jesteśmy bardzo zaawansowani w tym temacie. Chcemy też, żeby wróciły połączenia autobusowe ze Śląskiem – mówi, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku. 

Będzie to niewątpliwie spore ułatwienie zarówno dla turystów, jak i samych mieszkańców. Przypomnijmy, że Szczyrk ma dobre połączenie autobusowe z Bielsko-Białą, ale do Wisły, z którą sąsiaduje, nie da się bezpośrednio dojechać. Wygląda na to, że jednak wkrótce się to zmieni. 

QUIZ. Legendarne samochody z czasów PRL. Pamiętasz jak naprawdę nazywał się Maluch czy Trabant?

Pytanie 1 z 10
No to zaczynamy! Jaka jest pełna nazwa tego samochodu?
Fiat 125p