Jesień może zaskoczyć - uważajcie

i

Autor: pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Uwaga - zwolnij! czyli jesień na drogach

2022-10-14 20:30

Zmieniające się warunki na trasach, szybciej zapadający zmrok i mgły - bądźcie czujni

Czy tego chcemy, czy nie - za oknem jesień na całego. Dlatego żywiecka drogówka apeluje o bezpieczne zachowanie na drogach. - Szybciej zapadający zmrok, mgły - znacząco mogą utrudniać nam jazdę - przyznaje aspirant sztabowy - Mirosława Piątek z żywieckiej komendy powiatowej.

Dostosuj prędkość

- Pamiętajmy o tym, że w okresie jesienno-zimowym mogą nas zaskoczyć mgły, dodatkowo opady i liście leżące na drodze mogą znacznie wydłużyć drogę hamowania samochodu. Co istotne, nie zawsze ta prędkość dopuszczalna - jest prędkością bezpieczną - przypomina. Warto więc zdjąć nogę z gazu i zwiększyć odstęp od poprzedzającego nas pojazdu. Ale bezpieczeństwo to nie tylko kwestia kierowców. - Za bezpieczeństwo na drogach odpowiedzialni są również piesi - przypomina policjantka.

Bezpieczeństwo to również sprawa pieszych

- Drodzy piesi - pamiętajcie również o własnym bezpieczeństwie - apeluje nasza rozmówczyni. - Przede wszystkim, zakładajcie odblaski, dajcie szansę kierowcom na bezpieczne wykonanie manewrów na drodze. Dzięki odblaskom naprawdę jesteście widoczni z dużo większej odległości - dorzuca w rozmowie z nami rzeczniczka żywieckich policjantów. - Warto jeszcze, mówiąc o pieszych zwrócić uwagę, na ich bezpieczeństwo w okolicy przejść dla pieszych. Niestety, na mokrej nawierzchni, w złych warunkach - żaden samochód nie zatrzyma się w miejscu, bierzcie to pod uwagę i mimo iż, macie na przejściu pierwszeństwo - zachowajcie czujność, rozejrzyjcie się czy możecie przejść bezpiecznie - apeluje.Co ważne, pamiętajcie, że tylko prawidłowo założony odblask ma szansę spełnić swoje zadanie. Pamiętajmy - nasze bezpieczeństwo zależy od każdego z nas - niezależnie czy siedzimy za „kółkiem”, czy spacerujemy chodnikiem. Uważajcie na siebie, szczególnie teraz, jesienią.

Uważajcie na drogach - jesień może zaskoczyć
Złota polska jesień we Wrocławiu. Niezwykłe widoki.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE