Uwaga na fałszywe smsy

i

Autor: pixabay

Uwaga na fałszywe SMS-y

2022-05-13 21:00

Oszuści, za pomocą fałszywych SMS-ów, podszywają się pod różne firmy i instytucje

Za każdym razem wysyłane przez nich wiadomości zawierają link, który przekierowuje nas na podstawioną stronę. Nie klikajmy w takie linki i nie wpisujmy nigdzie swoich haseł, loginów i danych. Pamiętajmy, aby w każdym przypadku, gdy chodzi o pieniądze, kierować się zasadą ograniczonego zaufania.

Oszuści internetowi wymyślają coraz to nowsze sposoby, by uzyskać dostęp do naszych danych, które później wykorzystują do kradzieży pieniędzy z kont bankowych. Jednym ze sposobów stosowanych przez oszustów jest rozsyłanie wiadomości SMS, których treść wzbudza w nas silne emocje. W opisywanym przypadku to informacja o wyłączeniu prądu. Dla niektórych może ona wydawać się prawdziwa, wtedy działają w presji czasu i w efekcie tracą swoje oszczędności.

Jak przypomina Policja - przestępcy, podszywając się pod różnego rodzaju firmy, portale ogłoszeniowe lub instytucje, wysyłają do przypadkowych osób wiadomość SMS. W treści wiadomości zawsze pojawia się link z prośbą o podanie swoich danych lub danych do konta bankowego. W rzeczywistości link przekierowuje do fałszywej strony banku lub pośrednika płatności. Po zalogowaniu oszuści przechwytują nasze dane osobowe i "czyszczą" konto bankowe z pieniędzy.

W taki sposób zostały już oszukane setki osób z całej Polski. - Apelujemy, aby nie odpowiadać na takie wiadomości i nie wchodzić w linki niewiadomego pochodzenia. Zwłaszcza gdy namawiają do płatności za usługi bądź różnego rodzaju zaległości - przypominają mundurowi.

Pamiętajmy, że informacje na temat ewentualnego zadłużenia lub konieczności dokonania dodatkowej płatności zawsze możemy sprawdzić w biurze obsługi klienta firmy, która żąda dokonania takiej wpłaty.

Policja apeluje o rozwagę
EUROWIZJA - vlog nr 3