Umowa podpisana. Za rok bedzie gotowa droga

i

Autor: Katarzyna Graboń

Umowa z wykonawcą podpisana. Za kilka dni przekazanie placu budowy. Za rok będzie nowa droga z dobudowanym chodnikiem

2021-07-01 17:00

W żywieckim starostwie podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej Wieprz- Juszczyna - Jeleśnia w miejscowości Wieprz. Droga nie tylko usprawni komunikację dla mieszkańców Gminy Radziechowy-Wieprz, ale i ułatwi życie obecnym i przyszłym inwestorom KSSE

Chodzi o ponad sześciuset metrowy odcinek drogi, który zostanie przebudowany. - Wykonawca ma a to dwanaście miesięcy, ale niebawem przekazujemy plac budowy i mamy nadzieję, że uda się zrealizować tę inwestycję jeszcze przed czasem - wyjaśnia w rozmowie z Radiem Eska Tomasz Kotajny z Powiatowego Zarządu Dróg. - To kluczowy odcinek - od dworca kolejowego w Wieprzu, aż do mostu na Sole - przy wjeździe do specjalnej strefy ekonomicznej - dodaje.

Bardzo cieszymy się z tej umowy, bo wykonanie tego fragmentu drogi bardzo poprawi bezpieczeństwo i komunikację w naszej ponad trzynastotysięcznej gminie - przyznaje Maciej Mika, wójt gminy Radziechowy-Wieprz. - Nie ma co ukrywać, rozwój strefy to nie tylko olbrzymi prestiż, ale i wpływy do budżetu gminy - dodaje nasz rozmówca.

Przebudowywany odcinek drogi ma także strategiczne znaczenie dla Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - Mamy ambitne plany - chcemy rozszerzyć strefę - zapowiada Janusz Michałek - prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która do inwestycji dokłada 450 tysięcy złotych. - Obecnie mamy 30 hektarów, początkiem nowego roku powinniśmy mieć już kolejne tyle. Ciągle powstają nowe zakłady marek liczących się nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Zainteresowanie Żywiecczyzną jest ogromne. Nie bez znaczenia jest też świetna komunikacja ze Słowacją czy Czechami - dodaje. - Pracujemy też nad bezpośrednim zjazdem z S1 do strefy, projekt będzie zrobiony jeszcze w tym roku - zapewnia prezes Michałek.Wartość całego kontraktu to blisko 2,5 miliona złotych.

Ważna droga zostanie przebudowana. Podpisano umowę z wykonawcą
Najczęstsze błędy przy używaniu klimatyzacji. Czego unikać [SZYBKI PORADNIK] | ESKA XD - Prosto z salonu #26