Najbliższa akcja już w niedzielę w Wieprzu

i

Autor: HDK PCK Radziechowy-Wieprz

Tym razem w Wieprzu - Honorowi Dawcy Krwi zachęcają, by podzielić się najcenniejszym darem

2022-06-24 10:22

W najbliższą niedzielę specjalny autobus zaparkuje tuż przy kościele parafialnym w Wieprzu

Honorowi Dawcy Krwi z gminy Radziechowy-Wieprz zapraszają na kolejną mobilną akcję. Krew będzie się lać już w najbliższą niedzielę 26 czerwca. - Specjalny ambulans zaparkuje tym razem przy kościele parafialnym w Wieprzu, a rejestracja trwać będzie od 9-tej do 13-tej. - Jeśli planujemy oddać krew - pamiętajmy o kilku istotnych warunkach - mówi Anna Konior z klubu HDK PCK działającego przy Urzędzie Gminy Radziechwy-Wieprz

- Aby oddać krew należy być przede wszystkim zdrowym, zjeść lekkie śniadanie, należy także być dobrze nawodnionym i mieć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem. Należy również pamiętać, by w przeddzień donacji wypić przynajmniej 1,5 litra wody i nie spożywać napojów alkoholowych, ani też trzy, cztery dni wcześniej nie zażywać leków przeciwbólowych, ponieważ one mogą zdyskwalifikować - wyjaśnia krwiodawczyni.

W okresie wakacyjnym zapotrzebowanie na krew gwałtownie rośnie - przyznaje Anna Konior.

- Dlatego tym bardziej, szczególnie teraz, zapraszamy wszystkie osoby, które mogą podzielić się krwią, aby były razem z nami w najbliższą niedzielę. Wiemy przecież, że krew, w dalszym ciągu jest lekiem, którego nie potrafimy wyprodukować, nie da się również go zastąpić... Wypadki, transfuzje... tu wciąż potrzebny jest drugi, ofiarny człowiek - podsumowuje.

iedzielne - wyjazdowe akcje- to przede wszystkim ukłon w stronę tych, którzy w ciągu tygodnia - nie mają możliwości, by udać się do punktu pobrań - a wato przypomnieć, że w środy i w piątki - czynny jest punkt poboru w Żywcu przy alei Piłsudskiego 50.

Oddaj krew na wakacje - mówi Anna Konior z HDK PCK przy Urzędzie Gminy Radziechowy-Wieprz
Tysiące rolkarzy na ulicach Warszawy. Nightskating na Pradze