Półmaraton już w najbliższą niedzielę

i

Autor: materiały organizatora

Tylko kilka dni dzieli nas od kolejnej - 22 już edycji PKO półmaratonu dookoła jeziora żywieckiego

2022-03-28 18:06

Start tej doskonale znanej już imprezy biegowej - już w najbliższą niedzielę 3 kwietnia o 10.00. Swój start potwierdziło już 1200 zawodników

- Nasza impreza to sprawdzian, jak biegacze przepracowali zimę. To bieg, który rozpoczyna sezon startów - przyznaje Mirosław Dziergas - dyrektor półmaratonu.

- To pierwszy wyznacznik tego, jak zbudowaliśmy formę - przyznaje. - Wielu biegaczy przygotowuje się też do startu w maratonach, więc zmierzenie się z tym dystansem to doskonałe „przetarcie”. Biegacze dowiedzą się, czy ich forma jest odpowiednia do kolejnych startów, czy jeszcze powinni popracować - podsumowuje dyrektor biegu.

Od lat magnesem przyciągającym biegaczy na Żywiecczyznę jest wyjątkowa trasa.

- Jeszcze widać, śnieg w wysokich partiach gór… biegacz gdy będzie pokonywał trasę zobaczy ośnieżone Skrzyczne, a do tego nasze jezioro… W pakiecie startowym dajemy biegaczom dodatkowo takie niezapomniane widoki - śmieje się nasz rozmówca.

Trasa choć piękna, jest bardzo selektywna i należy do najtrudniejszych w Polsce.

Poprzednią edycję biegu - ze względu na pandemię przenoszono trzykrotnie.

Do tej pory swój udział w tegorocznej imprezie potwierdziło i opłaciło już ponad 1200 biegaczy. Impreza rozpoczyna cykl korony śląskich półmaratonów oraz cykl biegów „O Puchar Euroregionu Beskidy”. Kolejny bieg to 12. Cieszyński Fortuna Bieg - 24 kwietnia oraz kończący cykl 22 maja - 28. Bieg Fiata.

22. PKO Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego - mówi Mirosław Dziergas - dyrektor biegu
XIV Bieg Kazików