Twoja ostrożność to ich życie!

i

Autor: KPP w Żywcu

Twoja ostrożność to ich życie! Policyjny spot w trosce o kierowców jednośladów

2021-07-09 21:13

Razem z żywieckimi motocyklistami policjanci stworzyli mocny spot, który ma dotrzeć do wyobraźni kierowców. Wsiadając do samochodu jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie...

W ubiegłym roku na polskich drogach z winy innych kierujących życie straciło blisko 100 motocyklistów, a dziesięć razy tylu zostało rannych. Dlatego żywieccy policjanci zrealizowali spot profilaktyczny promujący bezpieczeństwo motocyklistów „Twoja ostrożność to ich życie”. Myślą przewodnią spotu jest to, aby zwrócić uwagę kierujących samochodami na to, że wyjeżdżając na drogi odpowiadają nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

W realizację spotu zaangażowali się motocykliści z żywieckiego klubu motocyklowego MOTO ŻYWIEC, którzy wystąpili w nagraniu i podzielili się z policjantami doświadczeniami przekazywanymi z perspektywy miłośników jazdy na dwóch kółkach.

Głównym bohaterem spotu jest Bartłomiej Wiewiórka, którego własne „drogowe” doświadczenia skłoniły do wzięcia udziału w przedsięwzięciu. - Liczę, że ten spot dotrze do możliwie szerokiego grona odbiorców. Choć niby mówi się o tym co roku, kiedy motocykliści pojawiają się na drogach... wciąż przybywa też samochodów i nowych, młodych kierowców którym trzeba uświadomić, że nie są sami na drodze i otwierać im oczy - przyznaje w rozmowie z Radiem Eska. - Widziałem wiele, niestety pochowałem kilku kolegów... - dodaje.

W spocie gościnnie wystąpiła też Natasza Caban czyli żeglarka, która samotnie opłynęła ziemię, a obecnie planuje odbyć podobną podróż, ale na motocyklu. W nagraniu dzieli się swoimi doświadczeniami i tym, jak ważne jest bezpieczeństwo.

Pomysłodawczynią powstania spotu jest mł. asp. Jolanta Frydel, która przyznaje, że tylko w ubiegłym roku doszło aż do jedenastu zdarzeń z udziałem motocyklistów, w których zginęły trzy osoby, a dziewięć doznało obrażeń - wylicza. - W ostatnich dwóch latach najwięcej zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów miało miejsce w gminie Łodygowice, Radziechowy-Wieprz oraz Żywcu. Statystycznie najczęściej wypadki z udziałem motocyklistów zdarzają się w niedzielne popołudnia między 15.00 a 18.00 - podsumowuje policjantka.

- Ten spot powstał, by zaapelować o ostrożność do wszystkich użytkowników, o to abyśmy wszyscy wzajemnie na siebie zwracali uwagę - wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Spot powstał dzięki zaangażowaniu i wsparciu wielu osób - podkreślają policjanci. Wśród nich są: Sebastian Duchnowicz, Paweł Szczotka, Robert Romik, Bartłomiej i Kamil Wiewiórka, Katarzyna Biegun, Beata i Andrzej Fijak, Rafał Żur, Katarzyna, Patrycja, Filip i Hubert Druzgała, mł. asp. Łukasz Binda, mł. asp. Jolanta Frydel, st. post. Cezary Kubica, Michał Kubiniec oraz motocykliści z żywieckiego klubu motocyklowego.

Realizacja spotu nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego Starostwa Powiatowego w Żywcu oraz Urzędu Gminy w Łodygowicach.

Twoja ostrożność to ich życie!
Twoja ostrożność to ich życie - wspólny spot żywickich policjantów i motocyklistów