Na razieie nie ma decyzji o ponownym otwarciu oddziału covidowego

i

Autor: Katarzyna Graboń

Trzecia fala na Żywiecczyźnie. Tylko w środę - odnotowano aż 205 nowych zakażeń

2021-02-25 17:34

Coraz więcej zakażeń koronawirusem na Żywiecczyźnie. W środę odnotowano ich ponad dwieście i było to najwięcej w województwie śląskim. - Na razie nie ma jednak decyzji, które nakazywałyby uruchomienie oddziałów covidowych - tłumaczy starosta żywiecki Andrzej Kalata

- Na razie nie ma decyzji, by otwierać oddziały covidowe - przyznaje. - Pamiętajmy, że to jest też poważny problem, bo nasz szpital nie ma na tyle lekarzy i pielęgniarek, by móc prowadzić zarówno oddział dla zakażonych koronawirusem, jak i oddział internistyczny. Tu będzie trzeba podejmować trudne decyzje, zobaczymy jednak, jak sytuacja epidemiczna się będzie rozwijać na naszym terenie - zaznacza.

W podobnym tonie wypowiada się rzeczniczka Szpitala Żywiec - Karolina Kocięcka.

- Obserwujemy sytuację, ale decyzji o ewentualnym uruchomieniu i zakresie oddziału covidowego w Szpitalu Żywiec póki co - nie ma - informuje.

- Sprawdzamy statystyki, widzimy, że pojawiają się wzrosty zachorowań, ale na teraz - nie obserwujemy wzmożonego ruchu covidowego. W szpitalu funkcjonuje normalnie interna z pododdziałem kardiologicznym i obecnie nie jest uruchamiany oddział covidowy - podsumowuje.

Tak wysokiego dziennego skoku zakażeń na Żywiecczyźnie nie notowano od 4 listopada ubiegłego roku, czyli najtrudniejszego momentu podczas drugiej fali koronawirusa w powiecie żywieckim.

Wzrost zakażeń na Żywiecczyźnie
Poradnik Zdrowie: jak wspierać dzieci i młodzież podczas nauki zdalnej i izolacji?