Uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej

i

Autor: pixabay

Trwają przygotowania do powrotu uczniów na lekcje w systemie stacjonarnym

2021-08-11 20:46

Jak wynika z informacji ministerstwa - poziom wszczepienia nauczycieli pozwala na takie rozwiązanie

Trwają przygotowania, by dzieci i młodzież mogły po wakacjach wrócić do nauki w szkolnych ławkach. - Obecnie, zgodnie z wytycznymi ministerialnymi przygotowujemy nasze szkoły do pracy stacjonarnej - relacjonuje wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharzyk. Założenia resortu są takie, że ma być jeszcze bezpieczniej. - W szkołach zintensyfikowana ma być między innymi kwestia pomiaru temperatury przy wejściach, powszechne mają być też maseczki noszone podczas przerw, a na korytarzach ma być jeszcze więcej dostępnych dozowników ze środkami do dezynfekcji. Na ten cel ministerstwo zarezerwowało na ten cel 100 milionów złotych.

- Będziemy śledzić wytyczne, aby zapewnić odpowiednie warunki funkcjonowania placówek, by umożliwić uczniom bezpieczną naukę, ale także nauczycielom - bezpieczne warunki pracy - zapewnia wicestarosta w rozmowie z Radiem Eska.

Znane są też już wstępne wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w powiecie. - Ze względu na pandemię to był kolejny trudny okres rekrutacji. Musieliśmy dostosować się do ograniczeń i szukać nowych rozwiązań. Między innymi po raz pierwszy przeprowadziliśmy wirtualną giełdę edukacyjną - relacjonuje Stanisław Kucharczyk.

Wiadomo już, że na 1451 uczniów którzy zdawali egzaminy ósmoklasisty - ponad 1350 uczniów jest już zarejestrowanych w systemie szkół ponadpodstawowych w powiecie. - To całkiem dobry wynik - podsumowuje nasz rozmówca. - Rozwijamy infrastrukturę, zmodernizowaliśmy pracownie kształcenia zawodowego... zaledwie 4% uczniów wybrało inną ofertę edukacyjną, niż ta proponowana przez nas. Będziemy cały czas pracować nad tym, by poziom kształcenia był coraz wyższy - podsumowuje.

Przygotowania do nowego roku szkolnego w szkołach powiatowych
Radio ESKA na Fest Festival 2021! Tak powstała nasza muzyczna strefa w Chorzowie!