W tej rywalizacji liczył sie pomysł

i

Autor: Katarzyna Graboń

To 24 godzinna rywalizacja na wyobraźnię i bystre oko. W tegorocznej piątej już edycji Foto zawodów wzięło udział ponad 50 osób

2021-06-13 22:53

Zawodnikom - przyszło w tym roku zmierzyć się z trudnym, bo wieloznacznym tematem: TRADYCJA

Skąd taki wybór - wyjaśnia pomysłodawczyni wydarzenia - Teresa Cimała. - To temat bardzo uniwersalny i dający ogromne możliwości naszym fotografom. Myślę, że to też skłoni uczestników do zastanowienia się nad własnymi tradycjami choćby rodzinnymi - dodaje.

Na starcie rywalizacji już po raz trzeci zameldowała się Anna Cendry, ze swoim rodzinnym teamem. - Dowiedzieliśmy się o tym wydarzeniu, kiedy odbywała się trzecia edycja. Wtedy udało się, i dostaliśmy wyróżnienie i tak już wracamy co roku - wspomina. - Najpierw trzeba obgadać, co chcemy pokazać na zdjęciu, potem „napstrykać” i to co najtrudniejsze … wybrać - tłumaczy z uśmiechem nasza rozmówczyni.

W piątej edycji imprezy - główną nagrodę zdobyła Marta Andrusiewicz za zdjęcie pod tytułem „Serce w Beskidach”, drugą nagrodę otrzymał Piotr Kaszewski, a trzecią przyznano Oldze Staszewskiej. Wielu z uczestników mówiło nam, że fotozawody dają tyle frajdy twórczej, że z pewnością wrócą za rok.

Najlepsze prace będziecie mogli oglądać przez cały lipiec na wystawie plenerowej na dziedzińcu między zamkami w żywieckim parku.

Fotozawody 2021
Gorąca atmosfera podczas przyjazdu kadry do hotelu w Petersburgu