dostawy środków do dezynfekcji

i

Autor: Starostwo Powiatowe Bielsko Biała

Terytorialsi dołączają do walki z pandemią na Podbeskidziu. Wojsko pomoże w dezynfekcji w powiatowych szpitalach i szkole

2021-03-17 14:33

Od wojewody śląskiego otrzymaliśmy środki ochrony osobistej i płyny do dezynfekcji. Dzisiaj trafiły one do odbiorców. -Trzecia fala pandemii COVID-19 przybiera na sile, jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu towar i bardzo za niego dziękujemy- mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

  Wydział zarządzania kryzysowego w bielskim starostwie sprawdził potrzeby i złożył wnioski, które zostały już zaakceptowane. Wojska Obrony Terytorialnej pomogą w dezynfekcji w bielskim Szpitalu Pediatrycznym (namiot przed poradnią, kontenery przy izbie przyjęć oraz pomieszczenia gdzie składowane są odpady medyczne skażone), w Bielskim Centrum Psychiatrii - Olszówka (2 oddziały całodobowe), a także w Szkole Mistrzostwa Sportowego Szczyrk, gdzie zostaną zdezynfekowane hala sportowa i siłownia. Informację o możliwości wsparcia przez wojsko otrzymaliśmy ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wojewoda śląski przekazał środki ochrony osobistej oraz płyny do dezynfekcji. Z Katowic otrzymaliśmy uniwersalne płyny do dezynfekcji powierzchni i urządzeń oraz rąk (ponad 1600 litrów), 48 tysięcy maseczek chirurgicznych i 1500 gogli ochronnych. Środki zostały już przekazane do szpitali, pogotowia, domów opieki społecznej oraz gmin z powiatu bielskiego.

Jutro, w czwartek 18 marca, w Starostwie Powiatowym w Żywcu odbędzie się spotkanie w ramach sztabu kryzysowego. Jest nad czym debatować . W powiecie w ostatnich dniach padł rekord w ilości chorujących na cowid -19 od początku pandemii. Kończą się również tzw. łózka covidowe w Szpitalu Żywiec. Jak będzie przebiegła dalsza walki z pandemią w naszym regionie usłyszcie w radiu Eska Beskidy na 97 FM .

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

posłuchaj: Magdalena Fritz rzecznik Starostwa Powiatowego w Bielsk-Białej o pomocy wojska
Protest fizjoterapeutów w Warszawie