Akcja chroniąca ptaki - na finiszu

i

Autor: Grupa 3PTAKy

Szklane pułapki - nie będą już takie niebezpieczne... Grupa nieformalna 3 PTAKy postanowiła zatroszczyć się o skrzydlatych przyjaciół

2021-11-17 20:06

Już udało się okleić kilkanaście przystanków i okien w prywatnych budynkach. Akcja już na finale

Specjalne oznakowanie było konieczne, ponieważ wiaty przystankowe i inne oszklone obiekty w mieście, które – ze względu na to, że są przezroczyste – są niewidoczne i bardzo niebezpieczne dla ptaków. – Niestety, ptaki rozbijają się o te zupełnie niewidoczne dla nich powierzchnie – wyjaśnia Anna Zięba, jedna z inicjatorek akcji.

– Apelujemy jeszcze do mieszkańców Żywca, jeśli znają takie miejsca, gdzie zauważają pokaleczone ptaki – by zgłosili się do nas, zaopatrzymy was w specjalne naklejki, albo sami okleimy wskazane miejsca – dodaje.

Akcja trwa jeszcze tylko do końca tygodnia, ale jak zapewniają wolontariusze – naklejek wystarczy dla wszystkich chętnych. – Mamy ich tysiące, nie zabraknie dla nikogo – zapewnia. Naklejki opracowane zostały przez specjalistów z fundacji Szklane Pułapki, która bada zjawisko na całym świecie.

Akcja realizowana jest w ramach programu Bezpieczny ptak – stop niewidzialnym pułapkom, który dofinansowany został z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Hotel dla jeży w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE