„Strefa sztuki i rzemiosła” w Świnnej. Tuż przy Gminnym Ośrodku Kultury lokalni artyści i twórcy znajdą teraz swoje miejsce

2021-03-04 16:31

Namiot na placu ma być specjalnym miejscem dla artystów, by mogli pochwalić się tym, co tworzą. Na pomysł - spontanicznie wpadł dyrektor tamtejszego GOK-u - Mieczysław Krzak

- Zauważyłem, że sporo osób, które tworzą nie mają obecnie miejsca, by pojawić się w tych przestrzeniach zamkniętych, stąd nasz pomysł - przewiewny, bezpieczny namiot w którym zarazić się można jedynie pasją i ciekawym pomysłem na życie - wyjaśnia nasz rozmówca.

- Oczywiście zadbamy o bezpieczeństwo sanitarne, dezynfekcja i maseczki, a dodatkowo będzie oddzielne wejście i wyjście - by ograniczyć bezpośredni kontakt naszych gości - dodaje.

Na części przestrzeni oglądać będzie można prace nadesłane na konkurs „Mieszkam w Beskidach”, a w każdą niedzielę od 8.30 pojawiać się tu będą kolejni lokalni twórcy, którzy prezentować będą swoje wyroby.

- Ciekawostką jest to, że tuż przed dniem kobiet zadbaliśmy też o to, by mieć się do kogo przytulić - więc… po środku naszego namiotu stanie suchy basen - wypełniony po brzegi maskotkami i pluszowymi misiami. Brezentowym basenem podzielili się miejscowi strażacy ochotnicy, a zgromadzone pluszaki to pokłosie jednej z akcji pod hasłem: Oddaj MISię. W tym dniu będzie można przygarnąć maskotki.

Strefa wystartuje już 7-go marca, i od rana - od 8.30 do 12 będzie można zobaczyć dzieła rzeźbiarza ludowego - Marka Płoskonki, ale pojawią się także państwo Gruszkowie z Przyłękowa, którzy zajmują się rękodziełem użytkowym. Warto odwiedzić to miejsce.

Co istotne, GOK Świnna nie pobiera żadnej opłaty za korzystanie z tego miejsca.

Strefa sztuki i rzemiosła - pomysł wprost ze Świnnej - mówi Mieczysław Krzak - dyrektor GOK-u
10 dni i niecałe 12 godzin – w tak rekordowym czasie Paweł Pabian pokonał Główny Szlak Beskidzki zimą!