Masz głos - niech go usłyszą

i

Autor: Stowarzyszenie Paramus

Społecznicy - coś dla was - rusza właśnie Akcja Masz Głos

2021-02-19 20:53

Akcja polega na wzmacnianiu współpracy między organizacjami społecznymi i grupami nie formalnymi z władzą samorządową i innymi sojusznikami przy realizacji konkretnego działania dla lokalnej społeczności

- Chodzi o to, by wspólnie potrafić się dogadać - w końcu wszystkim chodzi o dobro wspólne - wyjaśnia Teresa Cimała - która w tym roku została ambasadorką akcji.

Z samorządem da się rozmawiać i to nie przez media społecznościowe, które nie sprzyjają temu. Akcja Masz głos daje pomoc ekspertów, którzy mogą podpowiedzieć jak do tego samorządu dotrzeć. Bo przecież i tam są ludzie, którym zależy na tym samym, co nam - czyli by nam, lokalnie było dobrze - tłumaczy.

Dzięki takiej właśnie współpracy w ubiegłym roku udało się formalnie wpisać promowanie i pomoc w organizacji wolontariatu do programu współpracy z organizacjami pozarządowymi. Wolontariusze sprawdzili się też w walce z pandemią - szyjąc „maseczki dla sąsiada”. - Najważniejsze, by czuć się współodpowiedzialnym za to co dzieje się wokół nas.- dodaje szefowa Stowarzyszenia Paramus.

- Samorząd - to jesteśmy my wszyscy - dopiero biorąc udział w akcji Masz głos zdałam sobie z tego sprawę, że to nie jest tak, że idziemy na wybory i na tym kończy się nasza odpowiedzialność. JA tutaj mieszkam i działam - i to także ode mnie zależy i mam prawo także coś tu zdziałać - zaznacza nasza rozmówczyni.

Aby przystąpić do akcji trzeba wejść na stronę Masz głos i wypełnić prosty formularz, w którym opowiecie o tym, co chcecie zrobić. Potem poprowadzą was już koordynatorzy. Powodzenia!

Akcja Masz Głos - mówi Teresa Cimała, ambasadorka
Mieszkaniec Raciechowic znalazł narzędzie z czasów neolitu