Śmieciobranie po raz trzeci

i

Autor: Klub Fotograficzny Góry bez Cenzury

Śmieciobranie po raz trzeci. Wolontariusze znowu będą sprzątać rezerwat

2022-05-05 16:37

Najbliższa akcja wspólnego sprzątania lubianego zielonego zakątka - już w sobotę

Przed nami trzecia już edycja sprzątania rezerwatu Grapa - czyli tak zwane - „śmieciobranie” już w najbliższą sobotę 7 maja.. - By przyłączyć się do akcji - zaprasza Anna Zięba.

- Nie trzeba zabierać ze sobą ani rękawiczek, ani worków na śmieci - wszystko to uczestnicy wydarzenia otrzymają na miejscu. Będziemy też mieli worki do segregowania zebranych odpadów, byśmy mogli od razu z nimi się rozprawić - zaznacza Anna Zięba.

W ubiegłym roku akcja zgromadziła kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy przeczesywali i oczyszczali ten urokliwy zakątek.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Fotograficzny „Góry bez cenzury”, któremu partnerują: Żywiecka Fundacja Rozwoju, Społeczna Straż Rybacka powiatu żywieckiego, Wodne Pogotowie Ratunkowe, Korpus Solidarności oraz Miasto Żywiec.

- Mamy nadzieję, że prócz samego sprzątania - uda nam się po prostu spotkać i zintegrować - podsumowuje nasza rozmówczyni.

Jeśli chcecie zrobić coś dobrego, a przy okazji poznać to kultowe miejsce - przyłączcie się do akcji. Wolontariusze spotkają się o 11-tej przy rezerwacie w okolicy ulicy Turystycznej.

Śmieciobranie już w najbliższą sobotę
Szybkie Pytania - Muniek Staszczyk