Nowy cykl spotkań w bibliotece

i

Autor: GBP Lipowa

Smakuj Świat! Tym razem Pan z Teleranka

2021-03-18 11:35

Kolejny cykl internetowych spotkań rusza w bibliotece w Lipowej

W Gminie Lipowa ruszyła nowa inicjatywa online. W ramach projektu „Smakuj Świat, czyli cykl przyrodniczo- podróżniczy online Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej”, co miesiąc będą odbywały się spotkania z podróżnikami i miłośnikami przyrody. Podczas najbliższego spotkania tego cyklu, biblioteka będzie gościć Marcina Kostrzyńskiego.

- Naszego gościa być może znają państwo z dzieciństwa, kiedy jeszcze w latach 90-tych w popularnym Teleranku opowiadał o dzikiej polskiej przyrodzie - mówi Sylwia Wróbel - dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej.

W związku z trudną sytuacją pandemiczną - tradycyjnie już spotkanie odbędzie się w piątek, 26 marca, o godzinie 18-tej, na profilu facebookowym Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej. Spotkanie nosi tytuł „Opowieści z lasu”.

- Oczywiście będzie to spotkanie interaktywne, będzie możliwość zadawania pytań w komentarzach. Pytania nasz moderator będzie zadawał naszemu gościowi - wyjaśnia dyrektorka.

Marcin Kostrzyński współtworzył wiele filmów i cyklicznych audycji dla dzieci i młodzieży: Wkoło Natury, Król Zwierząt, Sówka, Leśne zwyczaje, Jedyneczka, Magazyn Przyrodniczy oraz dla widzów dorosłych: Animals, Arka Noego, Dzika Polska, Przyroda i ludzie. Aktualnie aktywnie tworzy materiały przyrodnicze, m.in. na profilu „Marcin z Lasu - Marcin Kostrzyński”.

Smakuj Świat! - to już drugi cykl spotkań w gminie Lipowa. Pierwszym są spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Kolejny cykl w bibliotece. Tym razem Smakuj Świat!
Pełny lockdown w cajej Polsce od soboty! Jakie zasady i ograniczenia?