Pracownia  krawiecka CIS w Żywcu

i

Autor: Agata Chmielowska

Sklepik z cudeńkami-zobacz jakie piękne rzeczy tworzą uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Żywcu

2021-02-05 14:54

Piękne i oryginalne domki dla psów i kotów, poduszki przytulanki, ubranka dla dzieci, eco torby na zakupy i maseczki, które nadal są towarem pierwszej potrzeby. Te i wiele innych niepowtarzalnych rzeczy można zdobyć w Żywcu. Są wykonywane przez uczestników Centrum Integracji Społecznej. (galeria poniżej )

-Jesteśmy akurat w pracowni designu  i techniki biurowej gdzie uczestniczki uczą się obsługi maszyn, przede wszystkim zwlaczać strach przed maszyną do szycia. Nauczą się tego jak ją konserwować, jak nawlec nici, jak należy wykroić materiał żeby uszyć daną rzecz. Nauczą się również obsługi kserokopiarki, laminarki czy też chociażby programu do haftu komputerowego. Mamy hafciarkę komputerową, która wzbudza ogromne zainteresowanie osób, które do nas przychodzą, bo możemy wykonywać rzeczy z dedykacją - opowiada Anna Zięba

-Osoby, które biorą udział w zajęciach nabywają u nas umiejętności, które pozwolą im wrócić na rynek pracy - dodaje Anna Zięba ( posłuchaj poniżej )

W pracowniach Centrum Integracji Społecznej w Żywcu znajdują zatrudnienie osoby zagrożone ubóstwem i wykluczeniem społecznym ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych, w tym z niepełnosprawnością sprzężoną i psychiczną, a także osób bezdomnych. Uczestnicy CIS-u biorą udział w zajęciach w pracowniach Centrum Integracji Społecznej: remontowo-renowacyjnej, produkcyjno-postprodukcyjnej, gastronomicznej, gospodarczej, opiekuńczej, designu (wzornictwa) i techniki biurowej.

Kupując wyroby wyprodukowane przez podopiecznych CIS-u , na przykład filcowy domek dla kotka czy legowisko dla psa nie tylko pomagamy zwierzakom, ale i mieszkańcom Żywiecczyzny. Pieniądze  ze sprzedaży wszystkich rzeczy są przeznaczane na działalność Centrum Integracji Społecznej, a CIS aktywizuje zawodowo osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

posłuchaj : Anny Zięby z Centrum Integracji Społecznej w Żywcu
Jarosławska piernikarnia robi walentynkowe serca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE