Tłumy na stoku w Szczyrku

i

Autor: Screenshot Tik-tok Hafciarz

Szczyrk

Sezon narciarski w Beskidach. Stok w Szczyrku oblężony. "Godziny czekania, kilka minut szusowania"

Sezon narciarski w Beskidach rozpoczął się na początku grudnia. Wiele osób do tej pory nie miało okazji poszusować na stokach. Jednak w miniony weekend rozpoczęły się ferie zimowe, a warunki sprzyjały miłośnikom sportów zimowych. Efekt był w Szczyrku, gdzie co najmniej dziesiątki osób czekały, by zjechać ze stoku.

Sezon Narciarski 2023/24 w Beskidach. Tłumy na stoku w Szczyrku

Obecne warunki pogodowe sprzyjają miłośnikom sportów zimowych. W miniony weekend (13-14 stycznia) rozpoczęła się I tura ferii zimowych. Jako pierwsi odpoczną uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. 

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Do Beskidów zjechały się tłumy. Jednym z takich miejsc był Szczyrk, gdzie 12 stycznia, by skorzystać ze stoku "Szczyrk Mountain Resort" trzeba było czekać co najmniej kilkadziesiąt minut. Przed bramkami ustawiła się długa na kilkadziesiąt metrów kolejka. Co widać na nagraniu opublikowanym na Tik-Toku przez użytkownika "Hafciarz".

Tłumy na stokach w Beskidach

Pod nagraniem, które zostało wyświetlone ponad 1,3 mln razy nie zabrakło komentarzy internautów, którzy uważają, że lepsze warunki narciarskie są m.in. w Słowacji, Austrii, Czechach czy we Włoszech.

"W Austrii albo Włoszech mimo że jest trochę drożej to dużo bardziej się i tak opłaca bo nie spędza się 90% czasu w kolejce. i standard tras jest nieporównywalnie lepszy", "Kto jeździ w weekend w góry w dodatku w ferie", "To jest Polska i weekend można było się spodziewać" - czytamy w komentarzach.

Na TikToku pojawiły się też inne filmy, również ukazujące długie kolejki do wyciągów w Szczyrku. Jeden z nich opublikował portal Sport.pl