Ścieżka niemal gotowa, ale kładka pozostaje zamknięta

i

Autor: Katarzyna Graboń

Ścieżka prawie gotowa. Rowerzyści bezpieczniej dojadą nad Jezioro Żywieckie

2022-05-22 10:39

- Ścieżka to skomplikowana, ale bardzo potrzebna inwestycja - mówią urzędnicy

Dobiega końca budowa kolejnego odcinka ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Piastowskiej w Łodygowicach. 600 metrów nowej ścieżki - to może nie najwięcej, jednak była to bardzo skomplikowana - a przez to droga inwestycja - wyjaśnia Marcin Zyzak - Kierownik Referatu Rozwoju, Inwestycji i Promocji urzędu gminy Łodygowice.

- Za kwotę 1,4 miliona złotych wykonaliśmy szereg umocnień z koszy kamiennych, a tym samym wzmocniliśmy korpus ulicy Piastowskiej. W ramach tej inwestycji przesunięte zostały też lampy oraz linia energetyczna. Dodatkowo wykonana została też betonowa kładka nad istniejącą siecią gazową - wyjaśnia.

- Warto wspomnieć, że inwestycja została w całości sfinansowana ze środków rządowych, a gmina poniosła jedynie koszty przygotowania dokumentacji technicznej - dodaje.

Spacerowiczów - których już teraz nie brakuje - dziwić może zamknięcie kładki nad Żylicą. Skąd takie decyzje? - wyjaśnia Marcin Zyzak. - Zdecydowaliśmy się na jej zamknięcie, ponieważ ekspertyza wykazała, że wybudowany lata temu obiekt nie spełnia żadnych norm bezpieczeństwa i stanowi zagrożenie - wyjaśnia urzędnik..

- W tym przypadku bezpieczeństwo musi być ważniejsze niż komfort i rowerzyści czy piesi muszą korzystać z mostów na Żylicy albo w Łodygowicach obok Gminnego Ośrodka Kultury, albo w Zarzeczu.

Obecnie gmina rozważa wykonanie nowej dokumentacji technicznej i ewentualnie zlecenie wykonania nowej kładki. - Musimy mieć jednak pewność, że uzyskamy p\możliwość dojazdu do ulicy Podzamcze, ponieważ do tej pory, na odcinku 200 metrów od lat ruch ten odbywał się po działkach prywatnych - kwituje nasz rozmówca.

Tymczasem, nowy odcinek ścieżki ma być gotowy już do końca maja. Trwają już ostatnie prace.

Ścieżka prawie gotowa. Kładka musiała zostać zamknięta - bezpieczeństwo najważniejsze
Żyję z: “Zobaczyłam na wadze 130 kg. Wiedziałam, że jak teraz czegoś nie zrobię, to będzie koniec”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE