Ścianka wspinaczkowa SP9 Zywiec Zabłocie

i

Autor: Maciek Kamecki FB

Ścianka wspinaczkowa prawie dla każdego. Do rodzinnej aktywności zachęcają członkowie grupy nieformalnej "Lekko Pod Górę "

2022-05-14 13:39

W Szkole Podstawowej nr 9 w Żywcu- Zabłociu na świeżo zmodernizowanej ściance wspinaczkowej ruszają zajęcia dla dużych i małych. A zaczęło się od projektu grupy nieformalnej " Lekko Pod Górę” i mini grantu jakie grupa otrzymała na realizację w ramach programu "Zapraszamy do Zabłocia – Zapalamy do Działania” realizowanego przez Żywiecką Fundację Rozwoju.

-Chcemy popularyzować wspinaczkę jako ciekawą dyscyplinę sportu i rekreacji dla dzieci i młodzieży oraz całych rodzin-mówi Maciek Kamecki członek grupy " Lekko Pod Górę".

Chcieliśmy, i to się już udało i się już dzieje, zmodernizować, ulepszyć, troszkę poprawić ściankę wspinaczkową w Szkole Podstawowej nr 9 w Żywcu- Zabłociu. Tam już te prace są wykonane, już powstało 15 bardzo fajnych, atrakcyjnych dla dzieci, ale też takich ambitniejszych dróg wspinaczkowych, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy to przygotowane naprawdę przecudnie i kolorowo przez firmę, która się tym na co dzień zajmuje i ma świetne w tym osiągnięcia. No i teraz chcemy zaprosić do drugiego etapu-dodaje Kamecki. ( posłuchaj poniżej)

Drugi etap realizacji projektu to spotkania edukacyjne pod hasłem "Popatrz w górę" .

-Chcemy przełamywać ten stereotyp, że to jest tylko dla wybrańców, bądź dla ludzi super odważnych i sprawnych. Każdy może spróbować. Chcemy właśnie by dzieciaki z rodzicami i na odwrót, spróbowali tej aktywności, bo to fajnie łączy nie tylko liną, ale te wspólne emocje i troszkę rywalizacji i przezwyciężania własnych słabości, to bardzo buduje-tłumaczy Wojtek Kamecki ( galeria poniżej )

Dla chętnych, którzy będą mieli ochotę popróbować będzie przygotowany niezbędny sprzęt, spora porcja wiedzy i umiejętności. Zajęcia są bezpłatne. Pierwsze spotkania już w maju. Szczegółowy harmonogram spotkań publikowany będzie na Facebookowej stronie: Lekko Pod Górę – Ścianka Wspinaczkowa Żywiec Zabłocie.

posłuchaj;Maciek Kamecki zaprasza na ściankę wspinaczkową do Szkoły Podstawowej nr 9 w Żywcu Zabłociu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE