29 finał WOŚP w Węgierskiej Górce

i

Autor: Agata Chmielowska

Ryk silników, zapach palonej gumy i pisk hamulców- 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Węgierskiej Górce jak co roku z MOTO WOŚP

2021-01-31 15:53

Dziś już od 7.00 rano w Węgierskiej Górce się dzieje. Na ulice ruszyło pięćdziesięciu wolontariuszy z puszkami 29 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy by zbierać fundusze. W tym roku zbiórka dedykowana jest wsparciu oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jak co roku największą atrakcją orkiestrowego grania w Węgierskiej Górce, szczególnie dla wielbicieli czterech kółek jest MOTO WOŚP -wideo poniżej.

25 kierowców w swoich bardzo szybkich maszynach przez kilka godzin urządza popisowe przejazdy odpowiednio przygotowaną trasą w centrum Węgierskiej Górki. Jeśli komuś wystarczy odwagi wpłaca kasę i może się taką rajdówką przejechać, pieniądze rzecz jasna zasilają konto WOŚP-u.

- Te fantastyczne pokazy mistrzowskiej jazdy są możliwe dzięki wsparciu i pomocy wielu ludzi z naszego terenu-wyjaśnia Marian Kurowski. ( posłuchaj poniżej)

To nie jedyne atrakcje dla wielbicieli motoryzacji. Tuż przed Halą w Węgierskiej Górce zaparkowało "całe stado maluchów". Wspomnień czar dla starszego pokolenia , dla młodszego spora ciekawostka. Warto również bliżej przyjrzeć się staremu wojskowemu Ziłowi , który niegdyś służył do... dezynfekcji i deratyzacji .

Dla wielbicieli ekstremalnych przeżyć zaplanowano ...morsowanie. Poza hartowaniem własnego ciała, każdy uczestnik wydarzenia rzucał datek do puszki WOŚP-u. Dla wygłodniałych na nowym skwerku w centrum Gminy, na specjalnych straganach przygotowano przepyszne wypieki, ale również ciepły posiłek. Są także wyroby twórców ludowych i inne gadżety, których zakup zasili konto WOŚP-u.

Od rana na ulicach Węgierskiej Górki wolontariusze z puszkami zbierają datki od mieszkańców. W tym roku zbiórka dedykowana jest wsparciu oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą hojność, bo puszki są już prawie pełne-mówi Urszula Figura szefowa sztabu WOŚ w Węgierskiej Górce ( posłuchaj poniżej).

O 18.00 zamiast fajerwerków w niebo wyleci dziś chmura kolorowych balonów. Już od dwóch lat Węgierska Górka dbając o dobro zwierząt nie odpala fajerwerków, a "światełko do nieba" zamieniła na balonową chmurę. Popieramy !

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Posłuchaj : Marian Kurowski o akcji MOTO WOŚP w Węgierskiej Górce
posłuchaj: Urszula Figura szefowa szatbu WOŚP w Węgierskiej Górce o wolontariuszach
MotoOrkiestra w Węgierskiej Górce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE