szczepienia w hali Pod Dębowcem

i

Autor: Agata Chmielowska

Ruszyły szczepienia w hali Pod Dębowcem w Bielsku -Białej. To tu dziś uruchomiono pierwszy punkt masowych szczepień w województwie śląskim

2021-04-19 18:50

W hali widowiskowo-sportowej Pod Dębowcem w Bielsku- Białej uruchomiono pierwszy punkt masowych szczepień przeciw Covid 19 w województwie śląskim. Już o godzinie 11.00 rozpoczęto w nim szczepienia pierwszych pacjentów. Obecny na otwarciu wojewoda śląski Jarosław Wieczorek poinformował, że takich punktów w naszym regionie powstanie znacznie więcej. ( posłuchaj poniżej)

Docelowo takich punktów w województwie śląskim będzie około 70. Takie są deklaracje i założenia przepracowane z samorządami i NFZ. Powstanie tych punktów daje możliwość wyszczepienia około miliona mieszkańców województwa miesięcznie. Gdybyśmy mieli wystarczającą liczbę szczepionek bylibyśmy w stanie bardzo szybko zaszczepić pierwszą dawką wszystkich mieszkańców powyżej osiemnastego roku życia-dodał wojewoda.

Prezydent Bielska -Białej Jarosław Klimaszewski wyjaśnił, że bielski punkt jest przygotowany na zaszczepienie 500 osób dziennie. Obecnie obsługuje go 16 osób. W odwodach są jeszcze wolontariusze, którzy w razie potrzeby będą pomagać w obsłudze pacjentów.

Partnerem w organizacji pierwszego masowego punktu szczepień w naszym województwie jest Bielskie Centrum Onkologi-Szpital Miejski. Dyrektor placówki Lech Wędrychowicz zapewnia, że jeśli tylko będą szczepionki, to punkt będzie pracował także w weekendy ( posłuchaj poniżej).

Założenie masowego punkty szczepień jest takie, że do szczepienia zgłaszają się pacjenci zdrowi.

- Gdyby się okazało, że mają jakieś dodatkowe choroby, są przekazywani do właściwych specjalistów-informuje doktor Wędrychowicz.

W punkcie obecny jest lekarz, choć przepisy tego nie wymagają.

Rejestracja pacjentów odbywa się zgodnie z rocznikami. Osoby, które mają problem z dostępem do internetu czy z innych powodów  nie mogą się zarejestrować poprzez aplikację  e-pacjent do szczepienia na hali pod Dębowcem mogą się zarejestrować telefonicznie pod numerami: 500 398 259,  500 398 236 lub 500 398 492. Osoba zarejestrowana otrzyma SMS z systemu z miejscem (Bielsko-Biała, ul. Karbowa 26), datą i godziną szczepienia.

posłuchaj : wojewoda śląski Jarosław Wieczorek o planie otwarcia kolejnych masowych punktów szczepień
posłuchaj: Lech Wędrychowicz dyrektor Bielskiego Centrum Onkologii o organizacji szczepień w hali Pod Dębowcem w Bielsku -Białej
Otwarcie Pilotażowego Punktu Szczepień w Żarach