Najpiękniejsza choinka na święta...

i

Autor: Katarzyna Graboń

Ruszyła sprzedaż choinek. Chętnych na żywe drzewko nie brakuje

2020-12-10 9:23

Sprzedaż przy nadleśnictwie z zachowaniem środków bezpieczeństwa sanitarnego. Dystans, maseczki i dezynfekcja - przypominają leśnicy

Święta coraz bliżej. Ruszyła więc już coroczna sprzedaż choinek przy nadleśnictwach. Jednym z tych, które mimo pandemii i ograniczeń - zdecydowało się nie zrezygnować z tradycji - jest Nadleśnictwo Węgierska Górka. - Oferowane przez leśników drzewka pochodzą ze specjalnych plantacji w Lipowej i Kamesznicy - wyjaśnia Nadleśniczy Marian Knapek.

- Nasza plantacja to w zasadzie dawna szkółka leśna, gdzie hodowaliśmy małe drzewka, ale w związku z tym ,że jest to już grunt wyjałowiony - kilka lat temu postanowiliśmy założyć tu właśnie plantację, by mieć co roku choinki do sprzedaży na święta - tłumaczy.

W tym roku w ofercie można wybrać jodłę kaukaską lub sosnę czarną.

- Można dostać oczopląsu - bo każda ładna… Można przejść, wybierać, która komu będzie pasować wysokością czy szerokością do konkretnego pokoju. Gwarantujemy, że kiedy postawimy to drzewko w domu i dostanie nieco temperatury uwolnią się olejki eteryczne i zapach rozniesie się wokół - zapewnia nasz rozmówca.

Tradycyjnie już w drugim tygodniu grudnia rozpoczyna się wycinka i sprzedaż drzewek przy budynku nadleśnictwa. W tym roku - mimo pandemii nie brakuje chętnych na żywe drzewko. Leśnicy zachęcają do odwiedzin swojej siedziby, przypominają jednak - dystans, maseczki i dezynfekcja - to podstawa również w sytuacji wyboru choinki.

W miejsca wyciętych z plantacji drzewek, na wiosnę posadzone zostaną kolejne, dlatego leśnicy zapewniają, że choinek nie braknie i za rok.

Ruszyła sprzedaż choinek przy nadleśnictwie
Ruszyła przedświąteczna sprzedaż choinek