Na Żywiecczyźnie ruszają punkty szczepień masowych

i

Autor: FB SzpitalŻywiec

Ruszają punkty szczepień masowych na Żywiecczyźnie. Są już zapewnione szczepionki przeciw COVID-19

2021-05-07 18:52

W każdym z punktów możliwe będzie szczepienie blisko 250 osób dziennie

Od poniedziałku ruszają punkty szczepień masowych w powiecie żywieckim - informuje Karolina Kocięcka - rzeczniczka Szpitala Żywiec, który jest placówką koordynującą program na Żywiecczyźnie

- SzpitalŻywiec w porozumieniu z gminami przygotował pięć dodatkowych punktów szczepień masowych. Każdy z nich będzie mógł każdego dnia szczepić ponad dwieście osób - dodaje.

Dodatkowe punkty szczepień masowych w powiecie żywieckim są już gotowe do pracy od ponad tygodnia. Punkty zostały rozlokowane tak, aby mieszkańcy wszystkich gmin mieli do nich wygodny dostęp - dodaje rzeczniczka.

- Na szczepienie można zarejestrować się przez infolinię 989, portal pacjent.gov.pl oraz telefonicznie. Na stronach urzędów gmin dostępne są już również numery telefonów do konkretnych punktów.

Gdzie dokładnie będzie można się zaszczepić? W Lipowej - w remizie OSP, w Łękawicy w Centrum Usług Społecznościowych, kolejne punkty to hala widowiskowo-sportowa w Węgierskiej Górce oraz GOK w Jeleśni. W Żywcu - ponieważ punkt w klubie Śrubka czeka jeszcze na zatwierdzenie przez NFZ, szpital postanowił uruchomić dodatkowy zespół szczepiący u siebie dla mieszkańców miasta.

Punkty rozpoczynają działanie od najbliższego poniedziałku.

Od poniedziału ruszają punkty szczepień masowych
Gen. Gielerak: Jeszcze nie zakończyliśmy epidemii [Super Raport]