Wpadnij, by dowiedzieć się jak zdobyć fundusze dla swojego pomysłu i organizacji

i

Autor: Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości

Rusza program grantowy "Śląskie NOWEFIO" - spotkanie informacyjne w Żywcu

2021-08-03 15:47

Program to propozycja wsparcia pomysłów młodych organizacji i grup nieformalnych

Już w najbliższy czwartek o godz. 18.00 w siedzibie Żywieckiej Fundacji Rozwoju przy ul. Dworcowej 2 z inicjatywy Stowarzyszenia Bielskie Centrum Przedsiębiorczości odbędzie się spotkanie informacyjne o programie grantowym „Śląskie NOWEFIO na lata 2021-2023” dofinansowanego w ramach w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

W trakcie spotkania będzie można uzyskać informacje na temat pozyskania grantów w wysokości do 8 tysięcy złotych na realizację lokalnych przedsięwzięć oraz 6 tysięcy na rozwój młodych organizacji. Uprawnionymi do wnioskowania będą młode organizacje pozarządowe z terenu województwa śląskiego, które zostały wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego lub innego właściwego rejestru/ewidencji nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku o dotację, a kwota ich przychodów za ostatni rok obrotowy nie przekroczyła 30 tys. zł.

Wnioskodawcami mogą być również grupy nieformalne, a także grupy nieformalne wraz z patronem (tzn. z inną organizacją pozarządową). Dotacje na realizację lokalnych przedsięwzięć będzie można przeznaczyć na dofinansowanie działań w dowolnej ze sfer pożytku publicznego, które będą odbywać się na terenie województwa śląskiego. Nabór wniosków odbędzie się już w najbliższych tygodniach.

Operatorami konkursu jest Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości z Bielska-Białej oraz Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych z Rybnika.

Magdalena Waligóra - Animatorka i Specjalista ds. Informacji i Promocji Śląskie NOWEFIO 2021-2023
Czy politycy powinni dostać podwyżki? Zdania Polaków podzielone