Rok szkolny 2021/2022. We wszystkich chętnych szkołach rozpoczną się we wrześniu szczepienia dzieci

i

Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Rok szkolny 2021/2022. We wszystkich chętnych szkołach rozpoczną się we wrześniu szczepienia dzieci

2021-08-25 11:32

Po rozpoczęciu roku szkolnego we wszystkich chętnych szkołach odbędą się szczepienia dzieci i młodzieży od 12. roku życia – poinformowali minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceminister edukacji Marzena Machałek na środowej konferencji w Komorowie.

Szczepienia są bardzo istotne, dlatego od paru miesięcy w szkołach ruszyły rzetelne przygotowania do tego procesu. Akcja szczepień odbędzie się we wrześniu – poinformowała podczas konferencji prasowej wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek.

Wspólna konferencja prasowa wiceminister edukacji, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i szefa rządu Mateusza Morawieckiego odbyła się w składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Komorowie. Spotkanie dla mediów poświęcone było dostawom pakietów covidowych dla szkół.

Wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek powiedziała, że zgody na szczepienia dzieci będą zbierane od rodziców pod koniec sierpnia i na początku września. Szczepienia będą mogły się odbywać po rozpoczęciu roku szkolnego.

"Dyrektorzy mają to organizować, mają jasne wytyczne. Świetnie wiedzą, co mają robić" – przyznała Machałek.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przypomniał, że w zeszłym tygodniu wystosował list do pracowników oświaty, który jest kompendium wiedzy o szczepieniach.

Zwrócił uwagę, że przy szczepieniu dzieci obecny będzie lekarz, "żeby poczucie bezpieczeństwa było zdecydowanie większe". Na dodatkowy sprzęt i środki bezpieczeństwa dla szkół rząd przeznaczył ponad 100 mln zł.

Eska Summer City Śląsk: Aquadrom