WOŚP w Świnnej

i

Autor: Agata Chmielowska

Rekordowe zbiórki na 29 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Żywiecczyźnie

2021-02-02 13:01

W Żywcu nieco ponad 10 tysięcy, blisko 7 tysięcy w Ujsołach, około 140 tysięcy w Węgierskiej Górce i rekordowe - ponad 56 tys zł w Świnnej! Tak zagrała Orkiestra na Żywiecczyżnie. Mimo siarczystego mrozu do puszek wolontariuszy wpadło znacznie więcej pieniędzy niż w minionym roku. Spore kwoty uzyskano również z licytacji w internecie, ale także, tak jak to miało miejsce w Świnnej, z tej przeprowadzonej przez Mietka Krzaka- dyrektora Gminnego Centrum w Świnnej tardycyjnie.

W tym roku połączyliśmy siły i zagraliśmy razem z Żywcem. Do dwudziestki naszych wolontariuszy prawie w ostatniej chwili dołączyła kolejna dziesiątka. To ludzie, którzy już od lat grali w mieście i chcieli zagrać również w tym roku mimo, że sztabu w Żywcu nie było- wyjaśnia Mietek Krzak szef sztabu WOSP w Świnnej. ( posłuchaj poniżej)

Jedną z takich wolontariuszek była Teresa Cimała, która kwestowała ze swoją rodziną, mężem Maćkiem i synem Jankiem. To debiut Teresy w roli wolontariuszki, bo wcześniej zajmowała się organizowaniem orkiestrowych iwentów w mieście lub dokumentacją fotograficzną tego wydarzenia. ( posłuchaj poniżej)

Trzeba także dodać, że Janek, syn Teresy obchodził w niedzielę swoje urodziny i uczcił je kwestując dla Orkiestry.

Grupowo kwestowała również rodzina Kusiów ze Świnnej. Tata Łukasz i syn Remigiusz zbierali pieniądzę do puszek. Towarzyszyła im mama z dwójką młodszego rodzeństwa. Rodzice w Orkiestrze brali udział już kilkanaście razy, z dzieciakami kwestowali po raz pierwszy, ale jak obiecują z Jurkiem Owsiakiem będą grali ..."do końca świata i jeden dzień dłużej".

Dla wszystkich wolontariuszy, ale także osób, które pomagały w oranizacji wydarzenia wielki gar kwaśnicy przygotowali Zbójnicy, którzy w tym roku dołączyli do Orkiestry w Świnnej. Zbójnicki herszt Wiecho Wróblewski częstował gorącą kwaśnicą również osoby, które w trakcie licytacji w Świnnej wylicytowały najwyższe kwoty.

Po dwukrotnym przeliczeniu wszystkich zebranych pieniędzy okazało się, że padł rekord. Zebrano 56 tys 346 zł.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Sztab WOŚP w Świnnej
posłuchaj : mówi Mietek Krzak szef sztabu WOŚP w Świnnej
posłuchaj :mówi Teresa Cimała wolontariusz 29 finału WOŚP w Żywcu