milionerzy

i

Autor: Pixabay

Przybywa milionerów w województwie śląskim. Najwięcej takich osób jest w Bielsku-Białej, Częstochowie i Katowicach

2021-07-08 11:32

Ponad 3800 milionerów mieszka w województwie śląskim. W zeznaniach podatkowych za 2020 rok dochód powyżej 1 miliona zł wykazało 380 podatników więcej niż za rok 2019. Najwięcej milionerów rozliczyło się w częstochowskich i bielskich urzędach skarbowych. Osób wykazujących dochody roczne przekraczajace milon złotych przybywa rownież w Żywcu.

  Po raz kolejny wzrosła liczba milionerów w województwie śląskim. W zeznaniach podatkowych za 2020 r. dochód przekraczający 1 mln zł wykazało ponad 3800 mieszkańców naszego województwa. To o 380 osób więcej niż w rozliczeniach podatkowych za 2019 r. oraz ponad 650 więcej niż w PIT za 2018 r.

Najwięcej milionerów mieszka w okolicach Częstochowy, Bielska-Białej oraz Katowic. Najszybciej bogacą się mieszkańcy Kłobucka, Dąbrowy Górniczej, Żor oraz Gliwic. W tych miastach i powiatach najbardziej wzrosła liczba milionerów. W Dąbrowie Górniczej i Kłobucku milionerów w 2020 r. było o ¼ więcej niż rok wcześniej-informuje Michał Kasprzak Rzecznik prasowy / Kierownik Referatu Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izby Administracji Skarbowej w Katowicach. ( posłuchaj poniżej)

W Żywcu w 2019 roku osób wykazujących dochody w sześciocyfrowym zapisie było 82, w roku ubiegłym ich liczba wzrosła do 85. Śląscy milionerzy to w zdecydowanej większości przedsiębiorcy. Są to osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (blisko 90% milionerów). Drugie miejsce zajmują osoby osiągające przychód ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście (4%). W grupie osób zarabiających powyżej miliona złotych znaleźli się również podatnicy uzyskujący dochody z obrotu papierami wartościowymi (ponad 3.5%).

posłuchaj:Michał Kasprzak Rzecznik Prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach o wzrastającej liczbie milionerów na Śląsku
Fontanna znów zachwyca swoim tańcem! Wyjątkowy koncert przy Filharmonii Pomorskiej