milionerzy

i

Autor: Pixabay

Przybywa milionerów w województwie śląskim. Najwięcej takich osób jest w Bielsku-Białej, Częstochowie i Katowicach

2021-07-08 11:32

Ponad 3800 milionerów mieszka w województwie śląskim. W zeznaniach podatkowych za 2020 rok dochód powyżej 1 miliona zł wykazało 380 podatników więcej niż za rok 2019. Najwięcej milionerów rozliczyło się w częstochowskich i bielskich urzędach skarbowych. Osób wykazujących dochody roczne przekraczajace milon złotych przybywa rownież w Żywcu.

  Po raz kolejny wzrosła liczba milionerów w województwie śląskim. W zeznaniach podatkowych za 2020 r. dochód przekraczający 1 mln zł wykazało ponad 3800 mieszkańców naszego województwa. To o 380 osób więcej niż w rozliczeniach podatkowych za 2019 r. oraz ponad 650 więcej niż w PIT za 2018 r.

Najwięcej milionerów mieszka w okolicach Częstochowy, Bielska-Białej oraz Katowic. Najszybciej bogacą się mieszkańcy Kłobucka, Dąbrowy Górniczej, Żor oraz Gliwic. W tych miastach i powiatach najbardziej wzrosła liczba milionerów. W Dąbrowie Górniczej i Kłobucku milionerów w 2020 r. było o ¼ więcej niż rok wcześniej-informuje Michał Kasprzak Rzecznik prasowy / Kierownik Referatu Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izby Administracji Skarbowej w Katowicach. ( posłuchaj poniżej)

W Żywcu w 2019 roku osób wykazujących dochody w sześciocyfrowym zapisie było 82, w roku ubiegłym ich liczba wzrosła do 85. Śląscy milionerzy to w zdecydowanej większości przedsiębiorcy. Są to osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (blisko 90% milionerów). Drugie miejsce zajmują osoby osiągające przychód ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście (4%). W grupie osób zarabiających powyżej miliona złotych znaleźli się również podatnicy uzyskujący dochody z obrotu papierami wartościowymi (ponad 3.5%).

posłuchaj:Michał Kasprzak Rzecznik Prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach o wzrastającej liczbie milionerów na Śląsku
Fontanna znów zachwyca swoim tańcem! Wyjątkowy koncert przy Filharmonii Pomorskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE