Pamiętajmy także o bezpieczeństwie

i

Autor: pixabay

Przed nami Uroczystość Wszystkich i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o bezpieczeństwie

2021-10-27 13:41

Zachowajmy w tym czasie szczególną ostrożność, by nie spotkały nas przykre niespodzianki. Miejmy również na uwadze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią – apelują policjanci

Zbliża się długi weekend i uroczystość Wszystkich Świętych - na drogach już zaczyna robić się tłoczno, dlatego noga z gazu - przypominają policjanci. W tym okresie dochodzi do zwiększonej liczby zdarzeń - szczególnie z udziałem pieszych. - Warto rozłożyć w czasie nasze odwiedziny na cmentarzach, ale przede wszystkim dostosować prędkość do warunków pogodowych - przypomina rzeczniczka żywieckich policjantów aspirant sztabowy Mirosława Piątek. - Zwróćmy uwagę na to, że dopuszczalna prędkość nie zawsze jest prędkością bezpieczną - zaznacza. - Jedźmy z prędkością przede wszystkim bezpieczną, dostosowaną do aktualnych warunków, jakie panują na drodze. Doskonale wiemy, że o tej porze roku aura może nas zaskoczyć, a opadające liście i wilgoć - dodatkowo wydłużają drogę hamowania. Pamiętajmy więc o zachowaniu bezpiecznego odstępu od jadącego przed nami pojazdu - apeluje nasza rozmówczyni. - Warto też zrezygnować w tych dniach z własnego samochodu i zrobić sobie spacer, albo skorzystać z transportu publicznego - proponuje pani rzecznik.

Kto może, niech zostawi swój samochód w garażu. Jeśli już musimy jechać, dostosujmy się do mian i ograniczeń w ruchu - dodaje.

Policjanci apelują też, aby starać się nie dojeżdżać pojazdami bezpośrednio w rejon cmentarzy, - i oczywiście parkujmy prawidłowo - nie zastawiajmy chodników, bo może to stwarzać zagrożenie dla pieszych, których w tym czasie będzie zapewne sporo.

I pamiętajcie, nie jeździjmy na pamięć. Jak zapowiadają mundurowi w rejonach cmentarzy pojawi się więcej patroli, w miejscach, gdzie będą tworzyć się zatory - będą ręcznie kierować ruchem.

Uważajcie na siebie - szerokości!

Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo - apeluje policja
Sedno Sprawy - abp Wojciech Polak