Wodne patrole policji czuwają nad bezpieczeństwem wypoczywających nad wodą

i

Autor: KPP w Żywcu

Przed nami piękny, słoneczny weekend. Taka pogoda zachęca do wypoczynku nad wodą - pamiętajcie o bezpieczeństwie!

2021-06-17 17:15

Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad Jeziorem Żywieckim i Międzybrodzkim – jak co roku – czuwać będą policyjni motorowodniacy. - Pamiętajmy jednak, że o bezpieczeństwo powinniśmy zadbać przede wszystkim my sami – przyznaje aspirant sztabowy Mirosława Piątek rzeczniczka żywieckiej policji

- Nieodpowiedzialne zachowanie nad wodą może nas kosztować utratę zdrowia a nawet życia. Niestety, już w tym sezonie policjanci pełniący służbę na wodzie, spotkali się z pierwszymi osobami, które postanowiły korzystać z rowerków wodnych będąc w stanie po użyciu alkoholu - wyjaśnia.

Jak pokazują policyjne statystyki, najwięcej wypadków na wodzie i utonięć dotyczy właśnie osób które pływały po spożyciu alkoholu, bądź użyciu innych środków odurzających. - Pamiętajmy więc o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą - przypomina policjantka.

Pamiętajmy, aby na letni wypoczynek nad wodą wybierać miejsca, wyłącznie do tego przeznaczone, a najlepiej takie, gdzie obecni są ratownicy. Wchodząc do wody powinniśmy to robić stopniowo, szczególnie jeśli wcześniej zażywaliśmy kąpieli słonecznych i nasze ciało jest rozgrzane. Nie wolno absolutnie wskakiwać do wody, której głębokości nie znamy i przede wszystkim nie wchodzimy do wody po alkoholu. To zupełne podstawy, ale można mieć czasem wrażenie, że o tym wielu z nas zapomina - dodaje nasza rozmówczyni.

Jeśli już wybierzecie się nad wodę - nie zapominajcie także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa sanitarnego.

Bezpiecznie nad wodą - mówi aspirant sztabowy Mirosława Piątek z żywieckiej policji
Fotowoltaika – czy mnie na to stać i czy faktycznie się to opłaca?