Piękna i pachnąca... prosto z lasu

i

Autor: Katarzyna Graboń

Prosto z lasu, od leśników - przeżywa swój renesans - tak wielkiego zainteresowania żywymi choinkami nie było od lat …

2021-12-20 19:22

To już ostatni moment na kupienie choinki przy nadleśnictwach. Śpieszcie się, bo choinkowe zapasy topnieją

Choć nieraz nie jest do końca równiutka, ale za to pachnie lasem - być może dlatego coraz więcej osób decyduje się na kupienie świątecznego drzewka od Lasów Państwowych. - Tak wielkiego zainteresowania nie mieliśmy od lat - przyznaje w rozmowie z nami Marian Knapek - Nadleśniczy Nadleśnictwa Węgierska Górka. - W okresie przedświątecznym sprzedaliśmy grubo ponad 500 drzewek, uruchomiliśmy nawet sprzedaż w dwie soboty, aby umożliwić wszystkim chętnym możliwość zakupu - podsumowuje.

Największym zainteresowaniem jak co roku cieszą się jodły, a każdy zainteresowany przy nadleśnictwie może wybrać sobie taki egzemplarz, który najlepiej będzie pasował do mieszkania. Można dokładnie się przyjrzeć, przemyśleć i… wybrać tę jedyną, albo dwie… a zdarzają się i stali bywalcy, którzy co roku wpadają po choinki.

Drzewka przeznaczone do sprzedaży w Nadleśnictwie Węgierska Górka od lat pozyskiwane są z dwóch plantacji Lipowej oraz Kamesznicy. Jak zapowiada Marian Knapek - od przyszłego roku - najprawdopodobniej sprzedaż prowadzona będzie w leśnictwach - będziemy jeszcze bliżej ludzi i każdy będzie mógł sobie wybrać jeszcze rosnącą choinkę - dodaje.

- Chodzi nam przede wszystkim o to, by chętni pojawili się u nas i legalnie kupili w przystępnej cenie drzewko - a nie próbowali pozyskiwać na własną rękę drzewko z lasu. Cieszymy się, bo coraz więcej osób pojawia się u nas, a coraz mniej odnotowujemy przypadków „choinkowej samowolki” - podsumowuje nasz rozmówca.

Leśna jodła w cieple rozniesie po mieszkaniu piękny zapach, a by przetrwała dłużej - warto zadbać o dostarczenie jej odrobiny wody.

Chcecie wiedzieć więcej - posłuchajcie:

Choinki prosto z lasu - mówi Marian Knapek Nadleśniczy Nadleśnictwa Węgierska Górka
Wigilia dla bezdomnych i potrzebujących w Krakowie