Najpierw warsztaty - finałem spektakl

i

Autor: UG Lipowa

Profesjonalne warsztaty - śliwkowy spektakl - to wszystko w Lipowej

2021-10-08 16:55

Już jutro o 10.00 w Miejscu Aktywności Społecznej w Lipowej (sala OSP), odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące bezpłatnych warsztatów teatralnych w Lipowej w ramach których finalnie powstanie spektakl teatralny o historii gminy

Kilka lat temu na profilu YouTube Gminy Lipowa, pojawił się film „Głowy Gadające o Śliwkach”, który powstał na bazie warsztatów dziennikarskich. Film to wspomnienia mieszkańców gminy, dotyczące śliwkowej historii. Teraz czas na przeniesienie tej historii na deski teatralne. Spektakl powstanie w ramach bezpłatnych warsztatów teatralnych. Pierwsze spotkanie dla wszystkich chętnych od 5 do 105 lat, odbędzie się w sobotę, 9 października, o godz. 10 w Miejscu Aktywności Społecznej w Lipowej (sala OSP). Warsztaty poprowadzi Maciej Pezdek.

Maciej Pezdek Absolwent Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży na AST we Wrocławiu oraz Animacji Społeczno Kulturalnej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Obecnie student Wydziału Humanistycznego Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie na kierunku Social Media & Content Marketing.

Od 6 lat zaangażowany w działania teatralne na terenie Śląska. Pomysłodawca i producent pierwszych spotkań teatralnych “Kontaktowy” w Żywcu. Współautor koncepcji festiwalu “Teatralna Maszyna Pszczyna”. Współautor i koordynator projektów realizowanych we współpracy z Narodowym Centrum Kultury i Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności. Uczestnik kursów i szkoleń z dziedziny teatru i marketingu, m.in. “Śląskie Laboratorium Pedagogiki Teatru” i “Sprawny marketing”.

Instruktor teatralny i animator w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu. Obecnie specjalista ds. komunikacji w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Śliwkowy spektakl - mówi Szymon Wróbel
W formie 24: regularna aktywność może obniżyć ryzyko rozwoju lęku o prawie 60%