Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski wystartuje w przyszłorocznych wyborach

i

Autor: Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Wiadomości

Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski wystartuje w przyszłorocznych wyborach. "Wciąż są rzeczy do zrobienia"

Jarosław Klimaszewski podsumował swoją kadencję w roli prezydenta Bielska-Białej. Zapowiedział także, że w najbliższych wyborach samorządowych będzie ubiegał się o reelekcję.

Prezydent Bielska wystartuje w przyszłorocznych wyborach

Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski zapowiedział oficjalnie, że będzie się ubiegał o reelekcję w przyszłym roku. – Jest wiele osiągnięć, ale wciąż są rzeczy do zrobienia, do poprawy – powiedział, w trakcie spotkania, które odbyło się 6 grudnia w Bielskim Centrum Kultury. 

Przypomnijmy, że Klimaszewski w 2018 roku startował w wyborach z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Jego kandydaturę poparł także ustępujący wówczas prezydent Jacek Krywult. W pierwszej turze otrzymał 38,87 proc. głosów. W drugiej, w której zmierzył się z Przemysławem Drabkiem z Prawa i Sprawiedliwości, poparcie dla Jarosława Klimaszewskiego wyniosło 55,50 proc. 

Prezydent zapowiedział także, że w 2024 roku wystartuje z własnego komitetu. – Wszyscy wiedzą, że jestem szefem bielskiej PO i wiceszefem w województwie [...] nie chcę jednak kandydować z komitetu partyjnego – dodał. 

Klimaszewski ma 53 lata. Jest absolwentem psychologii na Uniwersytecie Śląskim oraz ekonomii na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej. Ma żonę, córkę i dwóch synów. Przed tym, jak został prezydentem Bielska-Białej, stał na czele spółki Bezalin, w której pełnił funkcję prezesa. W latach 2006–2018 przez trzy kadencje był radnym miejskim w Bielsku-Białej. Dwukrotnie (2008–2010, 2014–2018) przewodniczył radzie miejskiej. Jest także członkiem zarządu Śląskiej Organizacji Turystycznej.