Mężczyzna, który podłożył pocisk przy torach zatrzymany

i

Autor: Straż Ochrony Kolei

Kryminalne

Mężczyzna, który podłożył pocisk przy torach zatrzymany. Zareagowała pracownica PKP PLK

2024-06-07 11:20

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach oraz KMP z Bielska-Białej zatrzymali mężczyznę, który podłożył przy torach w Czechowicach-Dziedzicach pocisk moździerzowy, pochodzący z czasów II wojny światowej. Jak się później okazało, mogło dojść do katastrofy kolejowej.

O krok od tragedii. W porę zapobiegła jej pracownica PKP PLK. Zauważyła na torach przedmiot, który okazał się...pociskiem moździerzowym z czasów II wojny światowej. Natychmiast poinformowała o tym służby. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Czechowicach-Dziedzicach. 

Na miejscu pracowali policyjni pirotechnicy SPKP oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych. Jak wykazała późniejsza próba bojowa, eksplozja tego granatu mogła doprowadzić do poważnej katastrofy w ruchu kolejowym.

Kryminalni katowickiej komendy wojewódzkiej oraz z Bielska-Białej zatrzymali 63-letniego mężczyznę, który umieścił pocisk moździerzowy na torach kolejowych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Pszczynie, Sąd Rejonowy w Pszczynie zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do ośmiu lat więzienia.

Źródło: Mężczyzna, który podłożył pocisk przy torach zatrzymany. Zareagowała pracownica PKP PLK