Rusza remont. Będą utrudnienia

i

Autor: UG Czernichów

Prace ruszają od dzisiaj. Nie obędzie się bez utrudnień

2021-08-09 9:31

Rusza długo wyczekiwana przebudowa drogi wojewódzkiej 948. Najpierw prace prowadzone będą na odcinku od ronda w Kobiernicach do ulicy Łazki w Międzybrodziu Bialskim

Jak poinformował wykonawca przebudowy DW 948 od dzisiaj rozpoczną się prace drogowe na odcinku od ronda w Kobiernicach do ulicy Łazki w Międzybrodziu Bialskim - zapora Porąbka. Oznakowanie tymczasowej organizacji ruchu na odcinku drogi podlegającej przebudowie przewiduje ograniczenia w ruchu pojazdów i dopuszcza warunkowo: ruch pojazdów budowy, ruch pojazdów lokalnej komunikacji zbiorowej oraz dojazd do posesji na przebudowywanym odcinku drogi - czytamy w komunikacie nadesłanym do tamtejszego urzędu gminy.

W związku z pracami od poniedziałku zostaje wprowadzony objazd. Trasa lokalnego objazdu przebiega drogą powiatową od skrzyżowania drogi krajowej DK52 w Kobiernicach, przez miejscowość Porąbka, do skrzyżowania drogi DW 948 z ulicą Łazki w Międzybrodziu Bialskim.

Dla ruchu tranzytowego dla odcinka drogi wojewódzkiej 948 podlegającego przebudowie - od skrzyżowania drogi DW 948 z drogą DK 52 – czyli od ronda w Kobiernicach do skrzyżowania drogi DW 948 z drogą DW 946 Oczkowie, przebieg trasy objazdu: droga DK 52 - droga S1 (Bielsko Biała-Żywiec) - droga DW 946 (Żywiec - Oczków). Skrzyżowania i lokalizacje węzłowe na trasie objazdu, zostaną oznakowane zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu.

Dodatkowo na remontowanych odcinkach DW 948 ruch sterowany ma być sygnalizacją świetlną.

Co istotne - w wyniku przeprowadzonych rozmów z wykonawcą robót budowlanych, uzgodniono zmiany w harmonogramie robót, w wyniku których do końca czerwca 2022 nie przewiduje się zamknięcia przejazdu przez most nad potokiem Żarnówka Mała - poinformowała wcześniej gmina.

Dawid Tomala szokuje! W trakcie chodu na 50km rozmawiał z kibicami!