Pożegnanie Jacka Krywulta

i

Autor: Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Wiadomości

Pożegnanie Jacka Krywulta. Pogrzeb wieloletniego prezydenta Bielska-Białej odbędzie się 17 listopada

W najbliższy piątek, 17 listopada, odbędzie się ostatnie pożegnanie Jacka Krywulta, wieloletniego prezydenta Bielska-Białej, który zmarł 9 listopada.

Pożegnanie Jacka Krywulta

Wieloletni prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult zmarł 9 listopada 2023 roku w wieku 82 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek, 17 listopada o godz. 11 w katedrze św. Mikołaja. Były prezydent miasta pocznie na cmentarzu przy ul. Grunwaldzkiej. – Podczas ceremonii będzie możliwość złożenia ofiary na cele hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej – czytamy. 

Jacek Krywult. Krótki biogram

Jacek Krywult urodził się w 1941 roku w Stanisławowie. W wieku czterech lat, wraz ze swoimi rodzicami, przeniósł się do Bielska-Białej. Właśnie z tym miastem związał całe swoje zawodowe i prywatne życie.

W mieście był kojarzony głównie z Fabryką Aparatów Elektrycznych Apena, w której pracował przez 35 lat. W 1981 roku został prezydentem Bielska-Białej. Funkcję tę sprawował blisko rok, aż do wybuchu stanu wojennego. Do samorządu powrócił w roku 2002, kiedy to ponownie został wybrany na prezydenta miasta. Zarządzał nim przez cztery kolejne kadencje, aż do roku 2018. Zrezygnował wówczas z ubiegania się o fotel prezydenta i objął mandat radnego.